Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Sądecczyzna ruszyła z pomocą Ukrainie

Wyznaczono już kilkanaście miejsc, gdzie można przynosić dary dla potrzebujących.

W Krakowie schronienie znalazła ukraińska kadra kajakarzy górskich

  • date_range 2022-02-25
Jeszcze wczoraj było to dziewięciu zawodników i dwóch trenerów, którzy tu w ośrodku klubu kajakowego przy ulicy Kolnej byli w trakcie przygotowań do kolejnych zawodów. Dziś rano czworo spośród nich opuściło ośrodek. Dwóch wyjechało na zawody do Gruzji, pozostali do swoich bliskich, mieszkających w Polsce. Ci którzy zostali, o powrocie na Ukrainę myślą, choć wiedzą, że na razie jest to niemożliwe.

Małopolska włącza się w pomoc Ukrainie. "Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem"

Małopolska, podobnie jak cały kraj solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy przeżywają koszmar wojny. Trwają zbiórki darów, zgłaszają się wolontariusze i osoby, które chcą przyjąć do siebie uchodźców. Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem mówi wojewoda małopolski. Skala zaangażowania mieszkańców regionu w pomoc dla Ukrainy jest olbrzymia. Co nie zmienia faktu, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Wojewódzki otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.

Urząd do Spraw Cudzoziemców: najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy

Jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz wpuszczony do Polski - to pierwsza wiadomość, którą Urząd do Spraw Cudzoziemców kieruje do obywateli Ukrainy. Na stronie Urzędu znajdują się najważniejsze informacje o pomocy dla uchodźców napisane w czterech językach.

Zakopane organizuje pomoc dla ukraińskiego miasta Stryj

Burmistrz Zakopanego organizuje zbiórkę pomocy materialnej dla mieszkańców partnerskiego miasta Stryj w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Potrzebna jest m.in. żywność długoterminowa.

Dyżur psychologa mówiącego po ukraińsku przy Dziecięcym Telefonie Zaufania RPD

Od środy, 2 marca, przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, działającym pod numerem 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim – podało w piątek biuro RPD.

Solidarni z Ukrainą - zbiórka darów w Radiu Kraków

W Radiu Kraków kontynuujemy zbiórkę darów pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Zebrane rzeczy zostaną przekazane tym, którzy dotarli do stolicy Małopolski i zaczynają tutaj nowe życie. Dary zbieramy w holu naszej rozgłośni (al. Juliusza Słowackiego 22) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 17.00. Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę!

Urząd wojewódzki uruchamia infolinię dla Ukraińców i zapewnia o gotowości na ich przyjęcie

Małopolski Urząd Wojewódzki uruchomi w piątek specjalną infolinię dla Ukraińców szukających schronienia w tym województwie. Wojewoda Łukasz Kmita zapewnił, że region jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, ale nie podaje liczby osób, które mogą być ugoszczone.

MSZ: jest infolinia dla obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polską granicę

Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75 - poinformowało w piątek MSZ.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię