Radio Kraków

pomoc dla Ukrainy

Pół tysiąca uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, przyjechało pociągiem do Krakowa

Pół tysiąca uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, przyjechało w środę wieczorem - z Przemyśla do Krakowa - pociągiem Kolei Małopolskich. Wiele osób skierowało się do punktu informacyjnego na dworcu kolejowym; część osób odebrali znajomi.

Olkusz jest przygotowany na przyjęcie kolejnych pociągów z uchodźcami wojennymi

  • date_range 2022-03-02
Dziś w nocy do miasta mają dotrzeć dwa takie składy. Jadą nimi głównie kobiety i dzieci z ogarniętej wojną Ukrainą.

Kraków pomaga uchodźcom z Ukrainy

Kraków wznowił w środę zbiórkę darów na Miejskim Stadionie im. Henryka Reymana, ale przyjmowane są już tylko konkretne rzeczy, takie jak żywność czy śpiwory. Jednocześnie na stadionie rozdawane są pakiety pomocowe dla Ukraińców, którzy przyjechali do miasta. Nasi goście otrzymują zapas jedzenia na tydzień i podstawowe środki higieny.

Naczelna Izba Aptekarska uruchomiła stronę internetową farmaceucidlaukrainy.pl

Pod adresem www.farmaceucidlaukrainy.pl Naczelna Izba Aptekarska uruchomiła stronę, której celem jest wsparcie obywateli Ukrainy, w tym farmaceutów. Na stronie można znaleźć m.in. zakładkę zawierającą instrukcje dotyczące prawidłowego wystawiania i realizacji recept dla obywateli spoza UE.

22 uchodźców z Ukrainy skorzystało przez pierwszą dobę z tarnowskiej bursy przy św. Anny

Miastu przy ogromnej pomocy wolontariuszy i ludzi dobrej woli w nieczynnej bursie udało się urządzić punkt tymczasowego pobytu uchodźców. Mogą tutaj odpocząć i nabrać sił przed dalszą drogą - podkreśla koordynator Jakub Wrona.

Oświęcim wspiera Ukrainę. Praktyczne informacje

Wspieramy mieszkańców Ukrainy na wiele sposobów. Bardzo pomagają oświęcimianie, organizacje, stowarzyszenia, fundacje. Prowadzona jest zbiórka potrzebnych rzeczy, jedzenia, koordynujemy bazę noclegową dla kolejnych rodzin. Według naszych danych w Oświęcimiu jest ponad 30 uchodźców wojennych z Ukrainy, głównie matki z dziećmi, którzy powinni zalegalizować swój pobyt w Polsce. Uruchomiliśmy więc specjalny punkt informacyjny dla uchodźców. Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich pomogą załatwić formalności z tym związane – mówił prezydent Janusz Chwierut.

Brzesko: pojechali do Lwowa po kilkanaście osób, wrócili pełnym autokarem

  • date_range 2022-03-02
To jedni z wielu kierowców-wolontariuszy, którzy pojechali prosto do Lwowa, aby zabrać stamtąd ludzi z ogarniętej wojną Ukrainy.

Muszyna na mocy polecenia wojewody przyjmie 700 uchodźców

Wojewoda małopolski polecił w trybie zarządzania kryzysowego gminie uzdrowiskowej Muszyna przyjęcie 700 uchodźców. Koszt ich przyjęcia pokryje budżet wojewody. Do uzdrowiska dotarło już 120 uchodźców, a w najbliższym czasie dotrą tu kolejne grupy -przekazał PAP burmistrz Muszyny Jan Golba.

Znów można przynosić dary dla uchodźców na stadion Wisły Kraków

Znów można przynosić dary dla uchodźców na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie. Magistrat, który jest organizatorem zbiórki, apeluje jednak o konkretne rzeczy. Najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonym terminie ważności, środki higieniczne, chemiczne, opatrunki, śpiwory, koce, pościel, ręczniki i ładowarki. Ubrania - poza odzieżą termiczną - już na razie nie są zbierane.

Tatrzańska Izba Gospodarcza chce zapewnić pomoc w zatrudnieniu uchodźców

Izba organizuje także przedszkola dla ukraińskich dzieci i szuka lokali, w których na dłużej będą mogły zamieszkać rodziny. Do Zakopanego dotarło już kilkudziesięciu uchodźców, ale w sposób niesformalizowany. Są to rodziny lub grupy zaprzyjaźnione z pracownikami zakopiańskich hoteli.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię