Radio Kraków

Paweł Śliz

Paweł Śliz: Jako Koalicja 15 października dostaliśmy czerwoną kartkę od wyborców. Rozstanie z PSL nie jest rozważane

- Wszyscy dostaliśmy czerwoną kartkę podczas wyborów 9 czerwca, szczególnie Trzecia Droga - przyznał na antenie Radia Kraków Paweł Śliz, poseł Trzeciej Drogi z Polski 2050. Trzecia Droga wywalczyła niespełna siedem procent głosów, co przełożyło się na trzy mandaty w Parlamencie Europejskim. "60 procent wyborców Trzeciej Drogi nie poszło do wyborów, do czwartego mandatu zabrakło nam 12 tysięcy głosów. Teraz jest czas na refleksję, na zastanowienie się. Jeśli pokażemy, że naprawdę zależy nam na rozliczeniu poprzednich rządów i na naprawie kraju, powinniśmy przekonać wyborców" - mówił poseł Śliz w porannej rozmowie Radia Kraków. Zapewnił, że rozstanie Polski 2050 z PSL nie jest na razie rozważane.

Paweł Śliz: Mamy w planie przesłuchanie pana Kamińskiego, pana Wąsika, także pana posła Ziobro. Przyjdzie czas

- Inwigilacja objęła prawie 6 tysięcy ludzi. Komisja śledcza w sprawie Pegasusa jest niezbędna, bada m.in. informacje o tym, do jakich celów była wykorzystywana wiedza z systemów Pegasus. Wiemy, że poprzednia władza wykorzystywała ją do swoich celów, w ślad za czym szły publikacje w jedynych, słusznych mediach - mówił w Radiu Kraków Paweł Śliz, poseł Trzeciej Drogi i członek komisji śledczej ds. Pegasusa. "Harmonogram przesłuchań świadków jest już przygotowany do lipca. Przyjdzie czas, by zaprosić przed komisję byłych szefów specsłużb i byłego ministra sprawiedliwości - Zbigniewa Ziobrę" - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, nie zdradzając kiedy to będzie.

Paweł Śliz: Uważam, że o sprawy światopoglądowe w referendach trzeba pytać Polaków

Sędziowie Muszyński, Piskorski, Wyrembak nie są sędziami Trybunału Konstytucyjnego, a liczne jego orzeczenia są dotknięte wadą prawną - taka ma być treść uchwały o Trybunale Konstytucyjnym. Sejm zajmie się uchwałą na najbliższym posiedzeniu. Jacek Bańka rozmawiał o tym z Pawłem Ślizem, posłem Trzeciej Drogi z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Robert Maciaszek: po raz pierwszy w powiecie chrzanowskim prezentujemy ofertę Trzeciej Drogi

Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa, Paweł Śliz, poseł Trzeciej Drogi oraz Jarosław Babiec, prezes powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprezentowali w Chrzanowie kandydatów Trzeciej Drogi na radnych powiatowych oraz do sejmiku województwa małopolskiego. "To bezprecedensowe wydarzenie - po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy w Chrzanowie wystartuje w wyborach samorządowych komitet Trzeciej Drogi, koalicyjny komitet wyborczy Polski 2050 Szymona Hołowni i PSL" - mówił Maciaszek.

Małopolski poseł Paweł Śliz został członkiem komisji śledczej ds. Pegasusa

Magdalena Sroka (PSL-TD) została w piątek wybrana na szefową sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa. Wiceszefami komisji zostali: Marcin Bosacki (KO), Paweł Śliz (Polska 2050), Tomasz Trela (Lewica), Przemysław Wipler (Konfederacja).

Paweł Śliz: w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny partyjnej i każdy będzie decydował wedle własnego sumienia

W piątek Sejm wybrał członków komisji śledczej ds. Pegasusa. Członkiem komisji jest małopolski poseł Trzeciej Drogi Paweł Śliz, który był gościem w porannej rozmowie Radia Kraków.

Paweł Śliz: Obecna władza się przyspawała do stołków. Zamiast odejść z godnością, chcą odejść z kasą

- Wszystko na to wskazuje, że w najbliższych godzinach umowa zostanie podopisana - zapowiadał na antenie Radia Kraków Paweł Śliz, poseł Trzeciej Drogi. "Wszystko wskazuje, że umowa zostanie ogłoszona jutro. W niej nie są wskazane terminy, ale pokazane są cele. Podwyżki dla nauczycieli to jedne z ważniejszych zmian" - mówił poseł Śliz w porannej rozmowie Radia Kraków. Jak dodał, w sprawach światopoglądowych nie będzie dyscypliny partyjnej. "Liczę, że szybko uda się powrócić do kompromisu aborcyjnego, referendum w tej sprawie też nie jest złym pomysłem" - mówił poseł Śliz w Radiu Kraków.

Polityka przed hejnałem. Wydanie z 29.10.2023 r.

  • date_range 2023-10-29
W programie "Polityka przed hejnałem" gośćmi Mariusza Bartkowicza byli małopolscy posłowie na Sejm: Weronika Smarduch z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Śliz - reprezentant Trzeciej Drogi, Filip Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Norbert Kaczmarczyk z Suwerennej Polski.

Sejm: Paweł Śliz

Paweł Śliz: Nie wyobrażam sobie koalicji z Konfederacją

Nie wyobrażam sobie po wygranych wyborach koalicji z Konfederacją - deklaruje Paweł Śliz, wiceprezes małopolskich struktur Polski 2050 Szymona Hołowni i kandydat do Sejmu. Z Pawłem Ślizem rozmawiał Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię