Radio Kraków

Marek Sowa

Marek Sowa: Politycy PiS się wzajemnie nienawidzą. Nie będę cytował, co oni mówią o sobie

- Małopolska nie może być zakładnikiem skłóconych polityków PiS. Zrobimy wszystko, by wykorzystać tę sytuację. Szukamy porozumienia z radnymi, ale sesja, na której ma być ponownie wybierany marszałek Małopolski, nie została jeszcze zwołana - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej, Marek Sowa. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń z początku tygodnia, kiedy to część radnych PiS nie poparła jedynego zgłoszonego kandydata na marszałka - posła Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Kmity.

Marek Sowa: Nie da się wygrać wyborów w Małopolsce, gdy w niektórych powiatach mamy poparcie poniżej 10%

- Faktycznie politykom PiS udało się zmobilizować swój elektorat, nie ma co kwestionować, że w małopolskim sejmiku Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory - mówił w Radiu Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej, Marek Sowa. "W wyborach do sejmiku moje ugrupowanie postawiło na sprawdzone twarze, mandat dostał np. Stanisław Kracik. Młodzi - tacy jak Grzegorz Małodobry - też uzyskali dobre wyniki. Listy były dobre" - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków. "Nie da się jednak wygrać w sejmiku, jeśli poparcie w powiatach mamy na poziomie 10 procent" - tłumaczył Sowa.

Marek Sowa: Pojedynek będzie wyrównany, ale jestem przekonany, że te wybory wygramy

W Małopolsce pojedynek będzie wyrównany, ale jestem przekonany, że te wybory wygramy - tak o zbliżających się wyborach do Małopolskiego Sejmiku mówił w porannej rozmowie Radia Kraków poseł Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej. To była zła kadencja - ocenił ostatnie lata w Sejmiku Marek Sowa. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia.

Marek Sowa o rolniczych protestach: Sprawa musi się rozwiązać do końca marca

- Nie ma czasu, sprawa musi się rozwiązać do końca marca - tak o rolniczych protestach mówił na naszej antenie poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa. W czwartek premier Donald Tusk rozmawiał z przedstawicielami protestujących rolników. Porozumienia nie udało się osiągnąć, będą kolejne rozmowy, rolnicy protestów nie odwołują. Premier Donald Tusk zapowiedział walkę w Brukseli o korekty w Zielonym Ładzie i zmiany zasad importu produktów rolnych z Ukrainy - czego domagają się rolnicy. Bilans otarcia po rządach PiS fatalnie wygląda, w magazynach są nadwyżki zboża, rolnicy odczuli obniżki cen, trzeba temu zaradzić - mówił poseł Sowa w porannej rozmowie Radia Kraków.

Sejm: Marek Sowa

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię