Małopolska Zachodnia
Chrzanów: autobusy miały być niebieskie, ale Czesi pomalowali je... na żółto
Przez błąd pasażerowie komunikacji miejskiej z Chrzanowa będą musieli dłużej poczekać na nowe autobusy. Chodzi o pięć pojazdów wyprodukowanych przez czeską firmę SOR. Te dostarczone do przewoźnika były żółte, a powinny być niebieskie. Jak informuje portal przelom.pl, zaszło... nieporozumienie.
Kopciuchy znikną z gminy Olkusz
Gmina Olkusz otrzymała blisko 617 tysięcy złotych dotacji na wymianę 66 starych, nieekologicznych pieców. Dzięki temu zostaną one zamienione na urządzenia najwyższej klasy, mające o wiele wyższą sprawność energetyczną, przynoszące oszczędność pieniędzy i emitujące zdecydowanie mniej zanieczyszczeń.
Prokuratura skarży uniewinnienie Belgów ws. kradzieży w KL Auschwitz
Oświęcimska prokuratora rejonowa odwołała się od wyroku krakowskiego sądu okręgowego, który uniewinnił dwóch Belgów oskarżonych o kradzież porcelanowych izolatorów z ogrodzenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau.
Od początku lutego piesi mogą łatwiej dostać się do centrum Olkusza
To ważna informacja dla mieszkańców największych osiedli w Olkuszu. Od początku lutego piesi mogą łatwiej dostać się do centrum miasta. Właśnie otwarto dla nich przejście przez tereny dawnej fabryki Emalia i kładkę nad linią kolejową.
Muzeum Auschwitz wydało notatki z serca piekła
Muzeum Auschwitz wydało właśnie książkę z rękopisami Załmena Gradowskiego, członka Sonderkommando. Był to specjalny oddział więźniów zmuszany do pracy w komorach gazowych i krematoriach. Książka "Znajduję się w sercu piekła" to wstrząsające świadectwo zagłady Żydów w niemieckim, nazistowskim obozie Auschwitz.
Nowy Szpital w Olkuszu przeszkodził w audycie Najwyższej Izby Kontroli
Zarząd spółki odmówił udostępnienia wszystkich dokumentów. Z prośbą o skontrolowanie szpitala zwracali się samorządowcy, politycy, a nawet sami mieszkańcy. Jak mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, do prokuratury okręgowej w Krakowie zostało złożone zawiadomienie o uniemożliwianiu pełnienia czynności kontrolnych.
Tragiczny wypadek na budowie nowej szkoły w Porębie Wielkiej niedaleko Oświęcimia
Podczas rozładunku stolarki, pracownika firmy budowlanej przygniotły okna. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
Krzysztof Szczerski: prezydenci Polski i Izraela 12 kwietnia wezmą udział w Marszu Żywych
Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuven Riwlin 12 kwietnia wezmą udział w Marszu Żywych na terenie obozu Auschwitz. Prezydenci uzgodnili wspólny udział w tej uroczystości w grudniu podczas rozmowy telefonicznej - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Ks. Nowak w oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy: pamięć jest ważna dla przyszłości
Pamięć pozwala lepiej zrozumieć dzisiejszy świat i zawsze będzie ważnym elementem na przyszłość - mówił ks. Jan Nowak w homilii podczas mszy św. w oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy, odprawionej w intencji ofiar Auschwitz i ocalonych.
Policja wyjaśnia okoliczności ataku nożem na 14-latka w Brzeszczach
Nastolatek został zaatakowany na ulicy Dworcowej. Chłopiec z raną brzucha został zabrany do szpitala. Przeszedł operację, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Premier: Auschwitz-Birkenau to nie jest polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie
Żydzi, Polacy i wszystkie ofiary powinny być strażnikami pamięci o tych wszystkich, którzy zostali zamordowani przez niemieckich nazistów. Auschwitz-Birkenau to nie jest polska nazwa, a Arbeit Macht Frei to nie jest polskie zdanie - napisał na Twitterze premier Polski Mateusz Morawiecki.
Ambasador Izraela apeluje o zmianę w noweli wprowadzającej kary za "polskie obozy śmierci"
Ambasador Izraela Anna Azari, podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, zaapelowała o zmianę w przyjętej przez Sejm nowelizacji wprowadzającej m.in. kary za "polskie obozy śmierci". Jak podkreśliła "Izrael traktuje ją jak możliwość kary za świadectwo ocalałych z Zagłady".
73. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Uroczystości z udziałem premiera
Kilkudziesięciu byłych więźniów niemieckich obozów złożyło w sobotę wieniec i zapaliło znicze pod Ścianą Straceń w byłym Auschwitz I. Był to pierwszy akord obchodów 73. rocznicy wyzwolenia obozu, która przypada 27 stycznia.
Premier weźmie udział w obchodach 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w obchodach upamiętniających 73. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, które odbędą się w sobotę wieczorem na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau – podało w piątek Centrum Informacyjne Rządu. Szef rządu zabierze głos podczas głównej ceremonii w historycznym budynku tzw. centralnej sauny, w którym od grudnia 1943 r. Niemcy prowadzili procedurę przyjęcia nowo przywiezionych więźniów do obozu.
Prokuratura nie kwestionuje opinii biegłej ws. świadków wypadku b. premier w Oświęcimiu
Krakowska prokuratura nie kwestionuje opinii biegłej psycholog na temat zeznań trzech świadków wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Dodał, że biegła Joanna Łuczyńska-Nieśpielak została powołana jako pierwsza do sprawy, oceniła zeznania trzech świadków i potem zrezygnowała z powodu nadmiaru obowiązków; ponadto posiada ona uprawnienia biegłego sądowego przy SO w Krakowie.
Pijana matka zatrzymana za brak opieki nad dzieckiem
Pięć lat więzienia grozi 35-latce z Chrzanowa, która pijana opiekowała się 11-miesięcznym dzieckiem. Policję wezwali sąsiedzi, zaniepokojeni płaczem.
W rok po śmierci Heleny Kmieć rusza program stypendialny dla dzieci na placówkach misyjnych
W rok po śmierci Heleny Kmieć - polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii - fundacja jej imienia rozpoczyna program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci na terenie misji. Na początek chce wesprzeć edukację uczniów w Boliwii, Zambii i na Filipinach. "Chcemy zapewnić tym dzieciom środki niezbędne do tego, by mogły chodzić do szkoły i wesprzeć je poprzez zakup najpotrzebniejszych artykułów i sprzętów" – powiedziała PAP Marta Trawińska z Fundacji im. Heleny Kmieć.
Nieczynny hotel Glob wkrótce zniknie z krajobrazu Oświęcimia
Nieczynny od wielu lat hotel Glob w Oświęcimiu wkrótce zniknie z krajobrazu miasta. Magistrat wyłonił już w przetargu wykonawcę rozbiórki. Do końca 2019 r. w tym miejscu powstanie parking wielopoziomowy na 300 aut – dowiedziała się we wtorek PAP w magistracie. Spośród 13 ofert, które wpłynęły, najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy z Żor (Śląskie). Zadeklarowała ona wykonanie pracy w ciągu 75 dni. Koszt wyceniła na 188 tys. zł.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 131
- 132
- 133
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
20:47
„Oscar folkloru” dla prof. Józefa Kąsia. Złote Gwiazdy rozdano w Nowym Sączu
-
17:58
Ekstraklasowe wzmocnienie beniaminka. Matúš Vojtko nowym piłkarzem Wieczystej Kraków
-
17:19
Potężny pożar hali produkcyjnej w Mszanie Dolnej opanowany
-
17:05
Zapalił się autobus jadący Zakopianką. Były utrudnienia w ruchu w kierunku Krakowa
-
16:40
Chcemy ochłody! I jedziemy do Przylasku Rusieckiego
-
16:33
Woda to nie wszystko. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas upałów?
-
14:43
"Odważny" rządzi braćmi kurkowymi w Tarnowie. Jan Bylica obejmuje tron w roku jubileuszu
-
12:28
"Rowerowa sobota" z Radiem Kraków
-
11:32
Obława w Łękawicy koło Wadowic zakończona. Podejrzewany o atak nożem jest w rękach policji
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej