Radio Kraków

Łukasz Gibała

Łukasz Gibała przekazał ojcu udziały w swojej firmie. "Nie mam żadnych zobowiązań"

Łukasz Gibała poinformował, że 11 kwietnia wszystkie udziały w swojej firmie przekazał ojcu. Tym samym spłacił pożyczkę w wysokości 250 milionów złotych, jaką wcześniej zaciągnął na potrzeby prowadzenia działalności publicznej.

Łukasz Gibała: wróćmy do budowy Nowego Miasta na Rybitwach

"Proponuję, żeby wrócić do tematu budowy Nowego Miasta jako dzielnicy wysokościowców na Rybitwach, ale nie dzielnicy biurowców, bo biurowców jest w Krakowie za dużo, tylko właśnie dzielnicy budynków mieszkalnych" - mówił na antenie Radia Kraków Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa.

Łukasz Gibała: Obóz kontynuacji się konsoliduje

- Obóz kontynuacji się konsoliduje - tak rezygnację kolejnych kandydatów na urząd prezydenta Krakowa komentował na naszej antenie ubiegający się o to stanowisko Łukasz Gibała. Już nie dziewięciu a siedmiu kandydatów będzie walczyć o fotel prezydenta Krakowa. Wczoraj o rezygnacji z kandydowania poinformował wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, który przekazał swoje poparcie innemu wiceprezydentowi Andrzejowi Kuligowi. Stanisław Mazur oświadczył natomiast, że się wycofa i przekaże poparcie posłowi Koalicji Obywatelskiej Aleksandrowi Miszalskiemu. - To czy kandydatów kontynuacji polityki Jacka Majchrowskiego będzie trzech czy pięciu jest drugorzędne. Ważne by doszło do zmiany - mówił w porannej rozmowie Łukasz Gibała.

Gibała: Kompleksowe Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży rozwiąże problem kolejek do specjalistów w Krakowie

Kompleksowe Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży to jeden z postulatów wyborczych Łukasza Gibały, kandydata na prezydenta Krakowa. Ma być ono dużo większe niż obecne placówki tego rodzaju dostępne w Krakowie i rozwiązać problem długich kolejek do specjalistów. Jak zauważa radny: w mieście brakuje miejsc, które oferują całodobowe wsparcie w zakresie psychiatrii.

Łukasz Gibała: Mamy gotowość, aby zrealizować zmianę w Krakowie

Infrastruktura, mieszkalnictwo, Zieleń i dialog z mieszkańcami - to główne postulaty wyborcze Łukasza Gibały, kandydata na prezydenta Krakowa. Podczas konwencji wyborczej Gibała zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Krakowa oraz osoby, które po ewentualnym sukcesie wyborczym mają być jego zapleczem eksperckim.

Łukasz Gibała chce promować zdrową żywność w szkołach

Kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała i jego kandydaci na radnych chcą promować zdrową żywność w szkołach. Komitet "Kraków Dla Mieszkańców" podpisał deklarację sojuszniczą z inicjatywą "Roślinna szkoła". Jej postulaty to edukacja w zakresie zdrowego żywienia, walka z marnowaniem żywności, odpowiedzialna produkcja i promocja diety roślinnej.

Kandydat na prezydenta Łukasz Gibała zaprezentował program wyborczy

Kraków jako miasto otwarte, skupione na potrzebach mieszkańców, z efektywnym transportem publicznym, inwestycjami w zieleń i nowymi mieszkaniami, rozwijające się równomiernie we wszystkich dzielnicach – to główne tezy programu kandydata na prezydenta Krakowa Łukasza Gibały.

Łukasz Gibała: Kraków stoi przed historycznymi wyborami samorządowymi i historyczną szansą

Kraków stoi przed historycznymi wyborami samorządowymi i historyczną szansą, dlatego że po raz pierwszy od ponad 20 lat jest realna szansa na prawdziwą zmianę – powiedział kandydat na prezydenta miasta, radny Łukasz Gibała, prezentując w poniedziałek liderów swoich list do rady miasta.

Ł. Gibała: rok po zwycięstwie przeprowadzimy referendum

Kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała zadeklarował, że rok po ewentualnym zwycięstwie w wyborach samorządowych zorganizuje referendum, a w całej kadencji odbędą się przynajmniej dwa takie głosowania. Mogłyby dotyczyć na przykład strefy czystego transportu i budowy dzielnicy wysokościowców.

Łukasz Gibała: Radni Jantos i Starobrat przeszli do nas, bo uważają, że jestem najlepszym kandydatem na prezydenta

- Od dawna z nimi współpracowałem i cenię ich działalność - tak komentuje przejście dwojga radnych do swojego stowarzyszenia kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała. "Radna Małgorzata Jantos ma ogromne zasługi dla kultury w Krakowie, działa na rzecz edukacji i na rzecz zwierząt. Z kolei Michał Starobrat wspiera mieszkańców peryferyjnych dzielnic miasta. Nie wahałem się, by przyjąć radnych do siebie" - podkreśla kandydat na prezydenta. Dodaje, że oboje od dawna byli krytyczni dla Jacka Majchrowskiego.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię