Radio Kraków

koronawirus

Koncert Santany nie odbędzie się 17 marca, organizator szuka nowego terminu

  • date_range 2020-03-10
Koncert Carlosa Santany zaplanowany 17 marca w Tauron Arenie Kraków nie odbędzie się w planowanym terminie. Liczba osób, które mogą uczestniczyć w tym koncercie przekracza 500 zatem jest ono objęte środkami zapobiegawczymi wprowadzonymi przez polski rząd – poinformował we wtorek w mediach społecznościowych organizator Live Nation Polska.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje przyjęcia na oddziały

  • date_range 2020-03-10
Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje przyjęcia na oddziały i przesuwa planowane zabiegi! Ma to związek z koronawirusem. Szpital informuje, ze ma ograniczeniem dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Dr Bartłomiej Biga: O wpływie koronawirusa na polską gospodarkę

  • date_range 2020-03-10
Rząd ma realne narzędzia do pomocy przedsiębiorcom, którzy stracili na skutek koronawirusa - tak uważa dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu ekonomicznego. Choroba w pierwszej kolejności uderzyła w branżę turystyczną oraz przewozową. O wpływie koronawirusa na polską gospodarkę z dr Bartłomiejem Bigą rozmawiał Jacek Bańka:

Anna Korfel-Jasińska: rozważamy decyzję zawieszenia zajęć na basenach

  • date_range 2020-03-10
W związku z koronawirusem władze Krakowa rozważają zamknięcie basenów, które znajdują się w szkołach samorządowych - tak informuje Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji. W jej ocenie problemem jest to, że z basenów korzystają także osoby spoza tych placówek. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie tego popołudnia.

ZUS: za okres kwarantanny pracownikowi należą się świadczenia chorobowe

  • date_range 2020-03-10
Za okres kwarantanny lub przebywania w izolacji pracownikowi należą się świadczenia chorobowe - przypomina ZUS. W całej Polsce, w związku z epidemią koronawirusa, kwarantanną domową objętych jest kilka tysięcy osób.

Blok w Skawinie objęty nadzorem epidemiologicznym

  • date_range 2020-03-10
W związku z epidemią koronawirusa, nadzorem epidemiologicznym objęto budynek wielorodzinny w Skawinie, przy ulicy Działkowców. Blok patroluje straż miejska. Wszystko dlatego, że jeden z jego mieszkańców po powrocie z Włoch miał objawy koronawirusa. Mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach. Do czasu przebadania pobranych od niego próbek pozostałych mieszkańców bloku poddano kwarantannie.

MZ: 22 potwierdzone przypadki koronawirusa

  • date_range 2020-03-10
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o potwierdzeniu kolejnego, 22 przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Chodzi o mężczyznę w sile wieku z województwa lubelskiego; przebywa on w szpitalu w Bełżycach.

Premier: podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

  • date_range 2020-03-10
Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - oświadczył premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Stan dzieci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest dobry

  • date_range 2020-03-10
Stan dwójki dzieci, które z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiły do krakowskiego szpitala, jest dobry – powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka placówki Anna Górska. Stabilny jest także stan ok. 60-letniego mężczyzny, u którego potwierdzone zostało zakażenie.

Zakopane: Policja poszukiwała mężczyzny z podejrzeniem koronowirusa; uciekł ze szpitala

  • date_range 2020-03-10
Policja w Zakopanem odnalazła mężczyznę, który w poniedziałek wieczorem zgłosił się do oddziału ratunkowego tutejszego szpitala, twierdząc, że może być zarażony koronawirusem, ale po badaniach uciekł z lecznicy. 41-latek po odnalezieniu przez policję został objęty nadzorem sanepidu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię