Radio Kraków

koronawirus

MZ wyda zalecenia dotyczące noszenia maseczek w placówkach medycznych

W najbliższych dniach Ministerstwo Zdrowia wyda zalecenia dotyczące używania maseczek zakrywających usta i nos w placówkach medycznych i aptekach.

MZ: w nocy z 5 na 6 grudnia br. wystawione zostanie skierowanie na szczepienie przeciwko COVID z wariantem XBB (Kraken)

Od 6 grudnia osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. W nocy z 5 na 6 grudnia br. skierowanie na szczepienie zostanie wystawiane automatycznie przez system - informuje MZ.

Covid-19 powodem zamknięcia dwóch oddziałów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

Szpital Powiatowy w Chrzanowie wstrzymuje przyjęcia pacjentów na dwa oddziały i ogranicza odwiedziny chorych. Pacjenci nie są przyjmowani na oddziały neurologii i pulmonologii z powodu ogniska zakażenia koronawirusem. 10 chorych ma pozytywny wynik na Covid 19. W tej sytuacji szpital przyjmuje wyłącznie przypadki zagrażające życiu.

Od 6 grudnia szczepionka przeciwko COVID z wariantem XBB (Kraken) będzie dostępna w punktach szczepień

Szczepienie preparatem dopasowanym do wariantu wirusa XBB (Kraken) będzie dostępne od 6 grudnia dla wszystkich chcących zaszczepić się pacjentów - poinformował PAP resort zdrowia.

Zarażonych Covid-19 w Małopolsce przybywa, ale przebieg choroby jest łagodny

Czas epidemii COVID-19 mamy już za sobą, jednak chyba większość z nas pamięta ostrzeżenia lekarzy, że koronawirus pozostanie z nami na dłużej. Ten szczególnie uporczywy patogen ma dawać się nam we znaki głównie w porach przesileń jesienno-wiosennych. Sprawdziliśmy, jak wyglądają notowania zachorowań w ostatnim czasie.

Politycy konfederacji w Krakowie: na szpitale tymczasowe przeznaczono niewspółmierne środki finansowe

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z działań rządu w czasie pandemii COVID-19. Zdaniem polityków Konfederacji, raport wskazuje na wiele nieprawidłowości. Podczas konferencji prasowej w Krakowie wskazali na jedną nich. To utworzenie przez rząd aż 33 szpitali tymczasowych, na które przeznaczono - zdaniem polityków - niewspółmierne środki finansowe.

Wirusolog: Obserwujemy już wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2

Dane statystyczne pokazują już wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Trudno przewidzieć, kiedy będzie szczyt jesiennej fali COVID-19, ale najprawdopodobniej nałoży się on na infekcje spowodowane innymi wirusami, w tym grypy – powiedziała PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

24 zakażenia koronawirusem, nie zanotowano zgonów osób z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły 24 zakażenia koronawirusem, w tym 11 ponownych - poinformowano we wtorek na stronach rządowych. Wykonano 1 874 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Pięć zakażeń koronawirusem, nie zanotowano zgonów osób z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły pięć zakażeń koronawirusem, w tym dwa ponowne. Nie zanotowano zgonów osób z COVID-19 – poinformowano w niedzielę na stronach rządowych. Wykonano 795 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Przez pandemię dzieci częściej chorują na cukrzycę

Po rozpoczęciu pandemii wzrosła liczba dzieci z cukrzycą. Wzrost ten utrzymał się jeszcze po pierwszym roku od jej wybuchu, co wskazuje, że choroba ma związek nie tylko z restrykcjami i zmianą w stylu życia.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię