Radio Kraków

koronawirus

Zatrzymani ws. fałszowania certyfikatów covidowych usłyszeli zarzuty

3 osoby zostały zatrzymane w głośnej aferze z fałszowaniem certyfikatów szczepień na Covid-19. Do fałszerstw miało dochodzić w placówce medycznej w Zabierzowie koło Krakowa.

Część pacjentów nadal zmaga się z ciężką postacią Covid-19. "Powikłania dotyczą przede wszystkim płuc"

"Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" - już w niedzielę pod takim hasłem odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą zbierane na leczenie osób z powikłaniami pocovidowymi.

Prawie pół miliona Polaków zaszczepiło się do tej pory nową szczepionką przeciwko Covid-19

Prawie pół miliona osób w Polsce jest zaszczepionych przeciw Covid-19 nową, zaktualizowaną szczepionką firmy Novavax. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Damian Kuraś poinformował, że jest blisko 100 tysięcy tak zwanych slotów, czyli wolnych terminów na szczepienie. Obecnie zarezerwowanych jest około 20 tysięcy terminów.

Wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych i geriatrii w szpitalu w Chrzanowie

Do 29 stycznia przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych i geriatrii w szpitalu w Chrzanowie są wstrzymane. Powodem jest wystąpienie ogniska wirusa COVID-19.

Ekspert: zakrzepica to bardzo niebezpieczne powikłanie COVID-19

SARS-CoV-2 jest jedynym wirusem o tak silnym działaniu prozakrzepowym w organizmie człowieka, a w szczególności w krążeniu płucnym. Dlatego u chorych na COVID-19 z dodatkowymi czynnikami ryzyka zakrzepicy warto podawać heparyny małocząsteczkowe – ocenił w rozmowie z PAP dr Piotr Ligocki.

Coraz większa liczba zachorowań na COVID19 w Zakopanem. Brakuje szczepionek

Szpitale ograniczają odwiedziny chorych, a do lekarzy rodzinnych coraz częściej zgłaszają się pacjenci zakażeni koronawirusem. Specjaliści podkreślają, że najlepszą bronią w walce z COVID-19 są szczepienia profilaktyczne, tymczasem na najnowszą odmianę koronawirusa ciągle nie ma takiej możliwości. Dr Jerzy Toczek kierownik poradni specjalistycznych przy zakopiańskim szpitalu przyznaje, że mimo starań pod Tatry ciągle nie dotarły szczepionki na tzw. odmianę Kraken COVID19:

MZ wyda zalecenia dotyczące noszenia maseczek w placówkach medycznych

W najbliższych dniach Ministerstwo Zdrowia wyda zalecenia dotyczące używania maseczek zakrywających usta i nos w placówkach medycznych i aptekach.

MZ: w nocy z 5 na 6 grudnia br. wystawione zostanie skierowanie na szczepienie przeciwko COVID z wariantem XBB (Kraken)

Od 6 grudnia osoby powyżej 12 r.ż. będą mogły zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid firmy Novavax zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. W nocy z 5 na 6 grudnia br. skierowanie na szczepienie zostanie wystawiane automatycznie przez system - informuje MZ.

Covid-19 powodem zamknięcia dwóch oddziałów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

Szpital Powiatowy w Chrzanowie wstrzymuje przyjęcia pacjentów na dwa oddziały i ogranicza odwiedziny chorych. Pacjenci nie są przyjmowani na oddziały neurologii i pulmonologii z powodu ogniska zakażenia koronawirusem. 10 chorych ma pozytywny wynik na Covid 19. W tej sytuacji szpital przyjmuje wyłącznie przypadki zagrażające życiu.

Od 6 grudnia szczepionka przeciwko COVID z wariantem XBB (Kraken) będzie dostępna w punktach szczepień

Szczepienie preparatem dopasowanym do wariantu wirusa XBB (Kraken) będzie dostępne od 6 grudnia dla wszystkich chcących zaszczepić się pacjentów - poinformował PAP resort zdrowia.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię