Radio Kraków

koronawirus

Kraków: koniec szpitala tymczasowego w hali Expo

Jedna z ostatnich ścian szpitala tymczasowego została symbolicznie wyburzona, a hala Expo wraca do organizacji wydarzeń. Pierwsze już we wrześniu.

LOT: Do 9 krajów wjedziemy bez testu, kwarantanny i szczepienia

Do 9 krajów europejskich Polacy mogą wjechać bez negatywnego testu na COVID-19, bez konieczności odbycia kwarantanny i bez szczepienia – wynika z mapy, jaką PLL LOT opublikowały we wtorek na Twitterze.

Hala Expo Kraków wraca do normalności

W Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta

Dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta - poinformował we wtorek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ocenił, że to nie jest znacząca transmisja i obecnie mamy ten wariant koronawirusa pod kontrolą, "ale to nie znaczy, że on się nie może rozwinąć".

188 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 29 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 188 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 29 osób z COVID-19 – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Prof. Pyrć: coraz więcej przypadków wariantu delta w Polsce, ale nadal jest on w mniejszości

Pojawia się coraz więcej przypadków wariantu delta koronawirusa w Polsce, jednak nadal jest to wariant mniejszościowy – kilka procent w skali poszczególnych województw – powiedział PAP wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.

Epidemiolog: Wariantem Delta można zakazić się w ciągu kilku sekund przelotnego kontaktu

Żeby zakazić się nowym wariantem Delta, wystarczy przebywać "nie dłużej niż kilka sekund" w niewielkiej odległości od osoby chorej, ostrzega w poniedziałkowym tweecie epidemiolog uniwersytetu Harwarda Eric Feigl-Ding. Ekspert określa nowy wariant, jako "największe zagrożenie pandemii Covid-19 2021 roku".

73 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba z COVID-19

W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 73 zakażenia koronawirusem. Zmarła 1 osoba, która miała choroby współistniejące.

Ponad 500 osób zaszczepiono podczas weekendowych akcji w kilku miastach w Małopolsce

Chętni mogli przyjąć jednodawkowy preparat Johnsona między innymi w Krościenku nad Dunajcem, w Dębnie koło Brzeska i w Myślenicach koło Krakowa. W Dębnie już teraz zapowiedziano, że akcja będzie powtórzona w przyszły weekend.

Rozpoczynają się szczepienia górników w kopalniach w Brzeszczach i Libiążu

Akcję organizuje właściciel zakładów - spółka Tauron Wydobycie. Preparat przeciwko Covid-19 będzie podawany wszystkim pracownikom kopalni, którzy zgłosili chęć zaszczepienia, a także członkom ich najbliższych rodzin. Szczepienia prowadzone będą w specjalistycznych punktach medycznych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię