Radio Kraków

koronawirus

Adam Niedzielski: przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach

Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji – dodał.

421 nowych zakażeń koronawirusem. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19

Badania potwierdziły 421 nowych zakażeń koronawirusem, nikt nie zmarł z powodu COVID-19 – poinformowało w poniedziałek 27 września Ministerstwo Zdrowia. 27 sierpnia dane MZ mówiły o 258 przypadkach i o śmierci jednej osoby z COVID-19.

Ponad 19 mln 374 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 374 tys. osób – podano w niedzielę na rządowych stronach.

643 nowe zakażenia koronawirusem, zmarła jedna osoba z COVID-19

Badania potwierdziły 643 nowe zakażenia koronawirusem, zmarła jedna osoba z COVID-19 – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące kwarantanny

Inspekcja sanitarna ostrzega przed fałszywymi wiadomościami dotyczącymi kwarantanny. SMS-y zawierają link z adresem do strony internetowej. Po kliknięciu w link możemy zostać przekierowani na portal, za pomocą którego oszuści mogą wykraść nasze wrażliwe dane.

Ministerstwo Zdrowia: 917 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 20 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 917 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 20 osób z COVID-19 – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 18 września, resort informował o 797 nowych zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 11 września – o 530.

Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych przeciw Cov-19 zostało zakażonych

Zaledwie 0,072 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Ze wszystkich zanotowanych przypadków zgonów osób z koronawirusem 1,75 proc. to osoby zakażone po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

813 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 14 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 813 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 14 osób z COVID-19 – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 17 września, resort informował o 652 nowych zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 10 września – o 528.

Rozpoczyna się rejestracja osób powyżej 50 lat i medyków na szczepienia trzecią dawką

W piątek rusza rejestracja na szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób 50 plus i pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami.

Tarnów: policjanci ciągle nakładają mandaty za brak maseczek w autobusach i busach

19 osób zostało we wrześniu ukaranych mandatami za brak maseczki w autobusach oraz busach w Tarnowie i powiecie. Policja przypomina, że obowiązek zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje m.in. w sklepach oraz właśnie w komunikacji miejskiej.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię