Radio Kraków

Konrad Berkowicz

Konrad Berkowicz: strefa czystego transportu w Krakowie utrudni życie mieszkańcom

Kandydat na prezydenta Krakowa, poseł Konrad Berkowicz z Konfederacji przeciwny wprowadzeniu strefy czystego transportu w Krakowie, czyli zakazowi wjazdu starych samochodów do miasta, które nie spełniają norm emisji spalin. Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez krakowskich radnych w listopadzie ubiegłego roku i miała zacząć obowiązywać 1 lipca. Poprzedni wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zaskarżył ją jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a ten ją unieważnił. Nowy projekt uchwały w tej sprawie ma zostać przygotowany po wyborach samorządowych.

Konrad Berkowicz: Na dniach ogłosimy otwartą rekrutację na kandydatów do Rady Miasta Krakowa i do sejmiku

- Poza moją partią Konfederacją mam też poparcie Bezpartyjnych Samorządowców, ale nie tylko - powiedział kandydat na prezydenta Krakowa Konrad Berkowicz w porannej rozmowie Radia Kraków. "Dosłownie na dniach ogłosimy otwartą rekrutację na kandydatów do Rady Miasta Krakowa i do sejmiku. Nie muszą mieć politycznego poparcia. Jeśli nas ktoś przekona, będzie dopisany na listy. Na rozmowie będziemy poznawać człowieka, jego życiorys, działalność i jego pomysły na to, co powinno się dziać w mieście. Chcemy oddać Kraków jego mieszkańcom. Chcemy, by wybory samorządowe były wyborami partyjnymi, nie chcemy również przenosić warszawskiej polsko-polskiej wojny do Krakowa" - powiedział Konrad Berkowicz.

Poseł Konrad Berkowicz kandydatem na prezydenta Krakowa

Berkowicz po raz trzeci wystartuje w walce o fotel prezydenta miasta. Tym razem będzie wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Oba te ugrupowania zawarły wyborcze porozumienie.

Sejm: Konrad Berkowicz

Konrad Berkowicz: Każdy dzień odbiera szansę na reelekcję prezydentowi

  • date_range 2020-05-26
- Nam zależy na tym, by wybory odbyły się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i by kandydaci mieli czas na zebranie podpisów i kampanię - mówił poranny gość Radia Kraków, poseł Konfederacji, wiceprezes partii KORWiN, Konrad Berkowicz. Data wyborów jest jednak nadal niewiadomą.

Konrad Berkowicz: Cieszę się, że szefem NIK jest osoba skonfliktowana z obozem rządzącym

  • date_range 2020-02-20
- Cieszę się, że doszło do takiej sytuacji, iż człowiek PiS-u z PiS-em się pokłócił. Dzięki temu możemy liczyć na realne kontrole Najwyższej Izby Kontroli, czego wyraz NIK już dawało - tak sprawę prezesa NIK Mariana Banasia komentował w Radiu Kraków Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji. "Cieszę się z tego z powodów politycznych" - zaznaczał nasz poranny gość. Przypomnijmy, w środę o poranku agenci CBA przeszukali 20 miejsc w ramach śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa NIK.

Konrad Berkowicz: Janusz Korwin-Mikke będzie w sercu naszego kandydata

  • date_range 2020-01-23
- Skoro wygrał to znaczy, że jest najlepszy w wygrywaniu wyborów - tak wynik prawyborów w Konfederacji komentował na antenie Radia Kraków poseł Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN. Prawybory wygrał Krzysztof Bosak, wiceprzewodniczący Ruchu Narodowego i to on będzie kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich. Najnowszy sondaż pracowni Kantar daje mu jeden procent poparcia. "Przed wyborami parlamentarnymi sondaże nie dawały Konfederacji szans, a zdobyliśmy prawie siedem procent głosów" - mówił poseł Berkowicz w porannej rozmowie Radia Kraków. Jak wynika z sondażu, na prezydenta Andrzeja Dudę chce głosować 38 procent ankietowanych, na Małgorzatę Kidawę-Błońską 20 procent.

Konfrontacje powyborcze: Daria Gosek-Popiołek (Lewica) i Konrad Berkowicz (Konfederacja)

  • date_range 2019-10-15
Gośćmi Radia Kraków byli nowi posłowie z okręgu krakowskiego: Konrad Berkowicz z Konfederacji i Daria Gosek-Popiołek z Lewicy.

Konrad Berkowicz: "Jeżeli w budżecie jest mniej - to dobrze, bo więcej zostaje w kieszeniach Polaków"

  • date_range 2019-09-24
Gościem Radia Kraków był Konrad Berkowicz, lider krakowskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu.

Kto trafił na listy wyborcze Konfederacji?

  • date_range 2019-09-09
W poniedziałek Konfederacja Wolność i Niepodległość zainaugurowała w Krakowie kampanię wyborczą. Na listy tej formacji trafiły środowiska narodowe oraz związane z partią Korwin. Krakowska listę otwiera Konrad Berkowicz, z którym rozmawiał Jacek Bańka.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię