Radio Kraków

Kolej krzesełkowa na Nosalu

Jest przełom w sprawie przyszłości narciarstwa na Nosalu?

  • date_range 2016-02-02
Ta zakopiańska góra to jedno z legendarnych miejsc. To tutaj przed laty organizowano m.in zawody w narciarstwie alpejskim rangi Pucharu Świata. Obecnie główna trasa jest nieczynna - wraz z koleją krzesełkową wymaga bowiem generalnego remontu. Do tej pory do porozumienia z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Tatrzańskim Parkiem Narodowym nie mógł dojść prywatny właściciel terenu. W sprawie pojawił się jednak przełom. We wtorek podczas spotkania - jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kraków - doszło do kompromisu.

Kolej krzesełkowa na Nosalu: modernizować czy wybudować od nowa?

  • date_range 2015-02-05
Narciarze muszą jeszcze poczekać na Nosal. Popularna kiedyś kolejka krzesełkowa już od kilku lat nie działa. Stanęła, bo urządzenia montowane jeszcze w latach 60. nie nadawały się już do bezpiecznego użytku. Teraz pojawił się pomysł, by kolejkę wybudować od nowa.

Niejasna przyszłość narciarstwa na Nosalu

  • date_range 2014-12-15
Choć na tej legendarnej zakopiańskiej górze organizowano zawody Pucharu Świata, a dla wielu narciarzy-amatorów było to ulubione miejsce, teraz trwa tam impas. Wyciąg krzesełkowy starzeje się i psuje i narciarzy ubywa.

Zakopane bez legendarnej kolei krzesełkowej na Nosal

  • date_range 2013-10-09
Znajdujący się tam wyciąg i znana w całej Polsce trasa slalomowa powoli odchodzi do przeszłości. Obecnie stacja narciarska Nosal to wyciąg krzesełkowy dowożący narciarzy do połowy wysokości stoku i dużo mniejszych wyciągów. Jednak kolej wwożąca jeszcze dwa lata temu narciarzy na sam szczyt Nosala tej zimy będzie najprawdopodobniej nieczynna.

Chcą, by kolej krzesełkowa woziła turystów na Nosal też latem

  • date_range 2012-05-24
Kolej krzesełkowa na zakopiański Nosal będzie czynna również latem?

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię