Radio Kraków

Igrzyska Europejskie

Trzecie Igrzyska Europejskie przeszły do historii

Igrzyska Europejskie "Kraków - Małopolska 2023" za nami. Polscy sportowcy zdobyli w nich 50 medali, w tym 13 złotych.

Strefa kibica Igrzysk Europejskich w Podegrodziu

Nowa trybuna w Zakopanem

Nowa trybuna, która pomieści ponad dwa tysiące kibiców skoków narciarskich zostanie wybudowana przy Średniej Krokwi w Zakopanem. To jedna z kilku inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury sportowej w Centralnym Ośrodku Sportu w związku z organizacją Igrzysk Europejskich.

Podpisanie umowy dotacyjnej ws. Igrzysk Europejskich na przełomie lutego i marca

Znamy kolejne szczegóły ws. organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie. Miasto jest po kolejnym spotkaniu z przedstawicielami rządu. Umowa dotacyjna na inwestycje miałaby być podpisana na przełomie lutego i marca.

Coraz bliżej budowy Parku Wodnego w Mościcach. Tarnowscy radni zgodzili się na zwiększenie budżetu inwestycji

Tarnów może podpisywać umowę na budowę Parku Wodnego w miejscu nieczynnego basenu letniego w Mościcach. Najtańsza oferta przekraczała zakładany budżet inwestycji o 4 miliony złotych, ale miasto nie chciało odwlekać decyzji o budowie i ogłaszać ponownego przetargu. Większość radnych zgodziła się na zwiększenie budżetu budowy Parku Wodnego w Mościcach, który ma także posłużyć jako zaplecze dla Igrzysk Europejskich.

Park Wodnej Rozrywki w Mościcach z dofinansowaniem z Polskiego Ładu

456 milionów złotych otrzymają z Polskiego Ładu miasta i gminy ze wschodniej Małopolski. Samorządowcy z powiatów wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego spotkali się w tej sprawie z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Tarnowie. Tarnów otrzymał z rządowego programu 30 milionów złotych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię