Radio Kraków

Dość smrodu w Skawinie - protesty mieszkańców

Mieszkańcy Skawiny dają ultimatum Valeo i... zaczynają odliczać

  • date_range 2019-11-25
Mieszkańcy Skawiny dają ultimatum Valeo i zaczynają odliczać. Limit? Sto dni. Tyle czasu mieszkańcy dają podkrakowskiej firmie na remont instalacji, aby nie zatruwała środowiska. Specjalny licznik pojawił się niedaleko zakładów, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Nad Wodą.

W Skawinie będzie mniej śmierdziało? Firma Valeo instaluje specjalny filtr

  • date_range 2019-09-27
Będzie mniej śmierdziało za około cztery miesiące - tak skawiński zakład Valeo odpowiada mieszkańcom, którzy od ponad dwóch lat protestują przeciwko uciążliwemu fetorowi, dobiegającemu z kominów fabryki. Valeo zapewnia, że właśnie instaluje specjalny filtr, który ma pomóc rozwiązać problem.

Protest mieszkańców Skawiny. Blokowali główną drogę przebiegającą przez miasto

  • date_range 2019-09-26
W czwartek 26/09 rano mieszkańcy Skawiny blokowali drogę krajową 44. Zebrali się na ulicy Krakowskiej, w okolicy zakładów przemysłowych. Domagali się, aby znajdujące się tam przedsiębiorstwa nie zatruwały powietrza. Do protestu ustosunkowały się już podmioty oskarżane o bierność wobec trucicieli i główna oskarżona w proteście.

"Dość smrodu z Valeo" - mieszkańcy Skawiny protestują przeciw miejscowej fabryce

  • date_range 2019-06-09
Około trzystu osób przeszło ze skawińskich Błoń pod fabrykę Valeo, żeby głośno wyrazić swój przeciw wobec - jak twierdzą - zatruwania powietrza przez zakład. Protest odbył się pod hasłem "Dość smrodu z Valeo".

W Skawinie przelała się czara goryczy

  • date_range 2017-10-20
W przemysłowej części miasta od kilku miesięcy unosi się nieprzyjemny zapach. O interwencję służb miejscowi aktywiści prosili już w lipcu. Teraz jedna z mieszkanek napisała osobisty apel do burmistrza.

Valeo wyda ponad 420 milionów złotych na rozbudowę zakładów w krakowskiej SSE

  • date_range 2016-12-30
Grupa Valeo, francuski producent komponentów motoryzacyjnych zainwestuje ponad 420 mln zł w najbliższych latach w rozbudowę i unowocześnienie swoich dwóch fabryk na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnienie wrośnie tam o 250 osób. Jak poinformował w piątek Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza strefą, właśnie wydane zostały dwa zezwolenia dla spółki Valeo Autosystemy. Inwestycje będą realizowane w dwóch lokalizacjach na terenie Małopolski - w Skawinie oraz Chrzanowie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię