Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów: Powojenne znalezisko na budowie

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.09.25 07:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:04 )
Na niewybuch trafili robotnicy pracujący na ulicy Widok w Tarnowie.

fot. www.tarnow.policja.gov.plNiewybuch znaleziono podczas prac ziemnych przy kanalizacji w okolicach ulicy Widok . Pociskiem zajęła się specjalna grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji. Zabezpieczyli oni znalezisko oraz cały teren.

Ujawniony pocisk kal. 122 mm pochodzi z okresu II wojny światowej. Po wydobyciu go został przetransportowany przez wojskowych saperów w bezpieczne miejsce gdzie zostanie zdetonowany.


To nie pierwsze takie znalezisko w Tarnowie, w ubiegłym roku na terenie Parku Strzeleckiego bawiące się dziecko znalazło granat z drugiej wojny światowej. Niewypał ujawniony został na głębokości kilkunastu centymetrów w ziemi, w miejscu wałów po dawnej strzelnicy.

(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

839604

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię