Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dziś uroczysta inauguracja dąbrowskiego Ośrodka Spotkania Kultur

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2012.06.05 07:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Uroczystość połączona będzie z oddaniem do użytku wyremontowanej synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej

fot. www.wrotamalopolski.pl


Po kilkuletnim remoncie dzisiaj w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się uroczyste oddanie do użytku dąbrowskiej synagogi. Świątynia przez blisko 70 lat znajdowała się w stanie kompletnej ruiny. Dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej udało się wyremontować cały obiekt, który teraz będzie siedziba dąbrowskiego Ośrodka Spotkania Kultur.
W synagodze będzie można obejrzeć ekspozycje dotyczące historii i kultury powiśla dąbrowskiego a także społeczności żydowskiej zamieszkującej te tereny.Budynek został wyposażony także w system elektroniczny umożliwiający grupowe i samodzielne zwiedzanie ekspozycji przez turystów porozumiewających się w różnych językach.
"Uroczystość inauguracji działalność Centrum i otwarcie synagogi po remoncie rozpocznie się o 11.00 w Dąbrowie Tarnowskiej - mówi wiceburmistrz Dąbrowy Marek Minorczyk - spodziewamy się wielu gości z kraju jak i z zagranicy"
Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej zwiedzać będzie można od 6 czerwca.Dąbrowska synagoga jest jedną z największych zachowanych synagog w województwie małopolskim.
Koszt remontu synagogi przekroczył 8 mln złotych.

(aw)Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię