- To nie są jedyne skarby, jakie odnaleźliśmy. W ciągu jednego dnia udało nam się odnaleźć łuski do karabinu Mauser z II wojny światowej. Znaleźliśmy też orzełka straży ogniowej. Obecnie tak się nazywa straż pożarna. To fajne, cenne znalezisko. Jest też wiele odznaczeń, przypinek. Kiedy po wojnie ten obiekt był pod opieką Gromady, przyjeżdżały tam wycieczki harcerzy na obozy – podkreśla Stanisław Pustułka, prezes Stowarzyszenia.

Ośrodek Przystań to jeden z najbardziej znanych budynków w Starym Sączu, który został wzniesiony w latach 30. XX wieku. Wszystko ze względu na tragiczne historie związane z budynkiem. Jego właściciel został zamordowany przez hitlerowców, którzy przejęli go na czas wojny. Tuż obok budynku rozstrzelano też blisko setkę żydowskich mieszkańców Starego Sącza.

Zdaniem niektórych starosądeczan budynek był nawiedzony.  


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)