Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Cudze chwalicie - Paszyna nie znacie"

"Cudze chwalicie - Paszyna nie znacie" - taki tytuł nosi film, który ma przypomnieć jeden z najsłynniejszych kiedyś ośrodków sztuki ludowej na Sądecczyźnie.

Fot. M. Jodłowska

Mówi prezes stowarzyszenia Aneta Hasior-Mordarska
Wyjątkowy styl stworzony przez mieszkańców małej miejscowości przyciągał pod koniec XX w. uwagę kolekcjonerów i specjalistów z Polski i innych krajów Europy. Teraz niezwykłość rzeźby z Paszyna odkrywają kolejne pokolenia sądeczan. Owocem takiego odkrywania jest film wyprodukowany przez stowarzyszenie Dla Sądeckiej Ziemi.
"Paszyn trzeba poznać, trzeba zobaczyć. Dla nas to wyjątkowe miejsce. Nie spodziewałam się, że mieszkańcy Paszyna, tworzyli takie rzeczy. Sztuka prymitywna, ale zdecydowanie mająca w sobie coś takiego, co na długo pozostaje w pamięci" - mówi prezes stowarzyszenia Aneta Hasior-Mordarska.

W odnowionym muzeum w Paszynie można podziwiać wyjątkową sztukę ludową. ZDJĘCIA

Poniedziałek, 2016.11.07

Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię