|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wypadek na pasach: Danuta G. usłyszała zarzuty

Zarzut spowodowania śmierci na drodze i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszała dziś Danuta G. Kobieta wczoraj rano śmiertelnie potrąciła 17-latka na przejściu dla pieszych na Zakopiance w Libertowie.

Posłuchaj relacji naszego reportera

źródło: gddkia.gov.pl


Według ustaleń prokuratury 50-latka jechała za szybko lewym pasem w stronę Myślenic, nie zwolniła przed przejściem i potrąciła 17-latka. Po zdarzeniu sama zgłosiła się na komisariat. Dzisiaj prokuratura postawiła jej zarzut spowodowania śmierci na drodze i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Kobieta nie przyznała do winy. Twierdzi, że nie zdawała sobie sprawy, że uderzyła w człowieka. Śledczy złożyli już wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na 3 miesiące. Grozi jej do 12 lat więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

Przypomnijmy, wczoraj do jednego z krakowskich komisariatów zgłosiła się kobieta, która przyznała się do potrącenia 17-latka w Libertowie . Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, ma ona 50 lat i z zawodu jest lekarzem.

- Policja nie zamyka sprawy i będzie jeszcze sprawdzać wersję przedstawioną przez mieszkankę Krakowa - zapowiedział Mariusz Ciarka. Musimy zabezpieczyć dowody, gdyby okazało się, że samochodem kierował ktoś inny - dodał policjant.
[

Posłuchaj : 

]

Udało się też znaleźć samochód, którym prawdopodobnie potrącono chłopaka. Nie jest to jak wcześniej zeznali świadkowie Volkswagen Golf, ale auto marki Volvo.


W czwartek około godziny 6.30 w Libertowie doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych. Na zakopiance zginął 17-letni chłopiec, mieszkaniec Libertowa, uczeń drugiej klasy szkoły średniej. Przechodził przez przejście dla pieszych idąc na przystanek autobusowy znajdujący się po drugiej stronie zakopianki.

Po czwartkowej tragedii wraca dyskusja o niebezpiecznych przejściach dla pieszych. Te na odcinku Kraków - Myślenice nie mają świateł, przez co przechodzenie przez nie, to często igranie ze śmiercią.

- Mieszkańcy drżą, kto będzie kolejny? - mówi Sylwester Szefer, przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany.
[

Posłuchaj: 

]

SPRAWDŹ widoki z kamer i listę utrudnień

Na Zakopiance, między Krakowem a Myślenicami coraz częściej dochodzi do potrąceń. Praktycznie w każdej z miejscowości są przejścia dla pieszych, z których korzystają okoliczni mieszkańcy. We wrześniu, w Gaju, samochód potrącił licealistkę. Mieszkańcy od lat domagają się budowy kładek dla pieszych. Co jakiś czas organizują nawet protesty, blokując drogę.

Statystyki dotyczące wypadków na zakopiance są porażające. Dziesiątki kolizji, kilkanaście wypadków, wielu rannych. We wrześniu w Gaju, zaraz za Libertowem w stronę Myślenic auto potrąciło uczennicę krakowskiego liceum.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że ma plany budowy wiaduktów i kładek na odcinku Kraków - Myślenice, ale na inwestycje brakuje pieniędzy z budżetu państwa.

Rejon zdarzenia:
















(Maciej Skowronek/Michał Jędrkowiak/Marcin Koczyba/IAR/ko/dw)


0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 36

gerdisak

Wtorek, 26 listopada 2013, 11:40

do kat

Jeżeli przyjać Twoją wersję wydarzeń że chłopak widział tira który jechał powoli , a nie widział volvo to wina jest kierowcy volvo. Najgorsze jest wyprzedzanie na pasach... Oczywiście trzeba patrzyć jak się wchodzi na pasy, ale za wyprzedzanie na pasach powinni karać najsurowiej.... To jest najgorsze.

Odpowiedz

Krakus

Niedziela, 17 listopada 2013, 19:21

Baba za kierownicą?

Jeśli tym samochodem jechała kobieta - to tylko jako pasażer a nie jako kierowca. Kierowca siedzi sobie w domu i popija zimne piwko po rannym kacu

Odpowiedz

Kamila

Sobota, 16 listopada 2013, 00:37

BEbzol bez wyobrazni!

bez wyobrazni to ten co siada za kierwonice i nie widzic kto na PASACH STOI!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

kamila

Sobota, 16 listopada 2013, 00:35

jak baba jezdzi!!!!!!! ze nie widzi co na drodze!

poza tym jej synek czy ktos z rodziny... chlopa nie zyje, pozbawila chlopca zycia!!! i co czuja jego rodzice i bliscy!!! PATRZCIE jak jezdzicie!!! ludzie ale i rozjezdzane zwierzeta chca zyc!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

bebzol

Piątek, 15 listopada 2013, 21:21

ja pier....

chlopiec bez wyobrazni. ja jako pieszy czekam grzecznie albo przechodze wtedy kiedy wiem ze samochod jest w takiej odleglosci ze zatrzyma sie a nie wpier*** sie pred maske BO MI TAK WOLNO i ja mam pierwszenstwo. Troche wyobrazni ludzie na tych pasach a nie jak swiete krowy.

Odpowiedz

Kal

Piątek, 15 listopada 2013, 11:35

Wypadek

Ja przechodze tym przejsciem bardzo czesto i stwierdzam ze mimo wszystko to jest najbezpieczniejsze przejscie w okolicy, oczywiscie na wysepke na srodek jezdni, na kolejnym przejsciu juz nie jest tak wesolo bo kiedy jedzie wiele aut to mozna czekac 5 min na przeprawe..Wróce do pierwszego przejscia- tego na którym zginał chłopak..na dole w strone zakopanego sa swiatła i wystarczy poczekac chwile aby na drodze nie było zadnego samochodu w dodatku tam widocznosc jest najlepsza ( NIe to co w Gaju gdzie nawet nie wiesz kiedy wyjedzie Ci zza zakretu rozpedzony samochód) ..nie chce oceniac bo nie widziałem tego co sie stało ale mogło byc tak ze chłopak zobaczył TIR-a który wlekł sie pod góre i postanowił przejsc, niestety zza TIR-a wyjechało volvo, ktorego kierowca tez mogł pieszego nie zauwazyc..NIe mozna obwiniac tylko kierowcy ( o sam wypadek oczywiscie, bo za to ze zbiegł z miejsca zdarzenia powinna spotkac go surowa kara ) bo juz nie raz na włąsnej skórze sie przekonałem ze piesi wchodzac na pasy uwazaja sie za nietykalnych ( potracisz mnie na przejsciu to bedzie Twoja wina a ja jeszcze dostane od Ciebie odszkodowanie ) Przejscie jest dla pieszych ale to nie upowaznia ich do włązenia na nie kiedy im sie to podoba..

Odpowiedz

naj

Piątek, 15 listopada 2013, 09:48

Wypadek na przejściu.

Ja jako pieszy patrzę czy nic nie jedzie lub gdy zatrzyma się samochód wtedy przechodzę. Przykro mi że ktoś zginął współczuję rodzinie .Pytam się jednak gdzie mają oczy ci co giną na przejściach,wszyscy są niewidomi?Kierowca też człowiek!

Odpowiedz

mm

Czwartek, 14 listopada 2013, 23:37

M

Światła głupota, też mógł zginąć gdyby one były, jestem za fotoradarem bądź kładką

Odpowiedz

luk

Czwartek, 14 listopada 2013, 19:53

Volvo

To jest stare volvo a parkowane jest w świątnikach na nowym osiedlu na pograniczu z sieprawiem. Podbno na zakopiance od myślenic ma powstać parę kładek bo ile ludzie mogą ponosić konsekwencje za tragiczną zakopiankę. Ta droga nie tylko dla pieszych jest bardzo niebezpieczna. mysle że foto radar czynny cały czas rozwiązał by problem nadlmiernej prędkości w tym miejscu z krakowa jak i do krakowa.

Odpowiedz

Doubts

Czwartek, 14 listopada 2013, 19:51

Wypadek

Ja też mam wątpliwości, czy to ta kobieta potrąciła chłopaka...

Odpowiedz

w.z

Czwartek, 14 listopada 2013, 18:54

Przejście w Libertowie

To przejście to jak przejście śmierci .Albo Ci się uda albo nie :( Nikt z kierowców jadących od strony Zakopanego nie zwalnia a wręcz przeciwnie ,dają gaz do dechy . Kto z tym w końcu zrobi porządek ? ILe dzieci musi jeszcze zginąć na tym przejściu ?

Odpowiedz

gad21

Czwartek, 14 listopada 2013, 18:40

wypadek w libertowie

poruszam się tą trasą od 20 lat, mniej więcej o tej porze,12-20 listopad, jest w miarę jasno, trudno nie zauważyć pieszego na przejściu, albo prędkość, jazda na KACU, albo jechał inny członek rodziny, to ostatnie uważam za najbardziej prawdopodobne

Odpowiedz

mentor

Czwartek, 14 listopada 2013, 18:19

myślenie nie boli

Gdyby pomyślał, to odstąpiłby pierwszeństwa i by żył. A może chciał się zabić, bo kto ryzykowałby starcia z rozpędzonym pojazdem mając ochronę tylko w postaci ustawy?

Odpowiedz

Edyta

Czwartek, 14 listopada 2013, 16:53

Watpliwości....

A ja nie wierzę, że tym samochodem kierowała Pani Doktor!!! Jako lekarz nie zatrzymałaby się aby sprawdzić co można zrobić z rannym? Któż lepiej zna zasady pierwszej pomocy?!!!!

Odpowiedz

SR

Czwartek, 14 listopada 2013, 16:32

:(

Kojarzylem tego chlopaka jeszcze z gimnazjum, na prawde to bardzo przykre co sie stalo, a przejscie faktycznie bardzo niebezpieczne, i nie wiem jezeli taka sytuacja nie wplynie na wladze zeby cos z tym zrobic to chyba jakiekolwie protesty, w gaju czy libertowie zeby zrobic kladke czy tunel sie chyba na nic nie zdadza, u nas w gmine zdecydowanie bardziej wola klasc nowe tynki na szkolach i ciapciac dziury beznadziejnm asfaltem zamiast faktycznie cos innego porzytecznego zrobic

Odpowiedz

321654987

Czwartek, 14 listopada 2013, 16:27

kasy??brak??

bedziemy wszak miec nowe centrum kongresowe, hale sportowa, a 2stadiony juz sa.. /szkoda chlopaka../

Odpowiedz

szok

Czwartek, 14 listopada 2013, 15:43

ech

Zbudowanie świateł jedynie zakorkuje Zakopiankę, potrzebne przejście podziemne lub kładka w niższym punkcie. Gaj od lat walczy o kładkę i co? NIC. Władze mają ludzi gdzieś. Współczuję rodzinie zabitego. Nie wyobrażam sobie takiej tragedii w swojej rodzinie. Bezsensowna, głupia śmierć. Przecież to było jeszcze dziecko.

Odpowiedz

pdg52

Czwartek, 14 listopada 2013, 14:33

Kuba@ nie podniecaj się

piszę to jako pieszy stosujacy skutecznie ten manewr, jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby ktoś wymusił na mnie pierwszeństwo gdy przechodze przez przejscie dla pieszych z podniesiona ręką. To, jak jeżdżę jest inną historią i wielu mogło by sie uczyc jazdy fair u mnie, bo na budziku mam nakrecone blisko 10 razy równik i euforie predkościa mam już za sobą mając dwa auta aktualnie. Szerokości Kubuś

Odpowiedz

pdg52

Czwartek, 14 listopada 2013, 14:17

ktoś cos kręci

samochód znaleziono wcześniej, pogięte Volvo, nikt się nie przyznaje do prowadzenia w miejscu zamieszkania a na komisariat zgłasza się stateczna Pani doktor i przyznaje sie do potrącenia ( odstawiła samochód i przyjechała taksówką ? czy kogos kryje !)

Odpowiedz

Kuba - kierowca

Czwartek, 14 listopada 2013, 14:09

malo czytelne

@pdg52 człowieku, jeśli dla Ciebie czerwone światło nie jest czytelne to może już czas zakończyć kariere kierowcy! Teraz pieszy ma podnosić rękę bo ty nie umiesz zwolnić, a ja jako kierowca na skrzyżowaniu co mam mieć na dachu komunikat "uwaga będę jechał bo mam zielone światlo lub pierwszeństwo przejazdu"? Pieszy nie ma obowiazku podnosić ręki bo tobie będzie wygodniej, bo ci się spieszy, to Ty masz obowiązek sie zatrzymać i czerwone światło oraz pasy mają być dla ciebie czytelne.

Odpowiedz