Radio Kraków

Zero Waste

Posiłki Mocy ratują jedzenie i pomagają ludziom

Posiłki mocy to akcja łącząca osoby, które chcą pomagać i zapobiegać marnowaniu jedzenia. W jej ramach wolontariusze odbierają żywność od sprzedawców oraz producentów w Krakowie, a następnie przekazują do niemobilnych osób z niepełnosprawnościami.

Jedzenie jest "często dobre dłużej"

Pod takim hasłem przy bulwarach wiślanych koło Wawelu w Krakowie organizowana jest akcja, która ma zmienić nawyki żywieniowe i konsumenckie Polaków. W sobotę i w niedzielę na placu Wielkiej Armii Napoleona przygotowywane są dania z produktów, które część z nas umieściłaby już w koszu.

W warzywniaku na osiedlu Centrum A można znaleźć torby-bumerangi

  • date_range 2018-11-22
Torby-bumerangi mają pomóc zadbać o środowisko i są częścią kampanii stowarzyszenia Zero Waste. Jej celem jest między innymi ograniczenie użycia toreb foliowych. To torby ekologiczne. Zwane są bumerangami, ponieważ można je zabrać i oddać przy okazji.

Jeden z krakowskich lokali gastronomicznych rozpoczął akcję „zerowaste”

  • date_range 2018-10-30
W ciągu roku polska 4-osobowa rodzina wyrzuca żywność o wartości przeszło dwóch tysięcy złotych. W ten sposób w naszym kraju marnuje się co roku około 9 milionów ton żywności. Organizacje ekologiczne twierdzą, że marnotrawstwo żywności to nie tylko problem społeczny, ale i ekologiczny. Naprzeciw temu problemowi postanowił wyjść właściciel jednego z lokali gastronomicznych na Prądniku Białym w Krakowie przy ul. Glogera 53. Jedzenie, które zostaje niesprzedane w ciągu dnia, nie ląduje w koszu, ale wyprzedawane jest wieczorem za złotówkę.

Włącz Akcję #NieMarnuj... Jedzenia Zdrowia Czasu Pieniędzy...

  • date_range 2017-12-01
To główna idea akcji społecznej Radia Kraków, którą nieprzypadkowo rozpoczęliśmy w grudniu. Ostatni miesiąc w roku obfituje w świąteczne wydarzenia. Na początek Święty Mikołaj, a potem Boże Narodzenie i Sylwester. Sporo okazji do świętowania, robienia zakupów i niestety marnowania.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię