Radio Kraków

wybory samorządowe 2024

Trwa cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych. Za jej złamanie grozi grzywna

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli do godz. 21.

Łukasz Gibała: bitwa o fotel prezydenta miasta rozegra się o kilkaset głosów, dlatego każdy z nich jest na wagę złota.

W ostatnim dniu kampanii wyborczej kandydat na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała apeluje o pójście do głosowania i oddanie głosu na niego. Jak mówi, na sukces - którym już jest dla niego druga tura pracował 10 lat.

Gdzie w Małopolsce odbędą się drugie tury wyborów? Ciekawe pojedynki w wielu zakątkach województwa

W niedzielę w 748 miejscach w kraju odbędzie się druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. W Małopolsce o fotel prezydenta walczyć będą między innymi kandydaci w Krakowie i Tarnowie. Jednak ciekawe pojedynki odbędą się w wielu zakątkach naszego województwa.

Aleksander Miszalski: z koalicji 15 października przeszliśmy płynnie do koalicji 21 kwietnia

Ta kampania była krótka, ale za to bardzo intensywna – podsumowuje swój wyścig o fotel prezydenta poseł Koalicji Obywatelskiej, Aleksander Miszalski. Podkreśla jednocześnie wartość nawiązanych koalicji i poparcia, jakie uzyskał.

Wybory w Tarnowie zostaną unieważnione? Jest wniosek do sądu

Na finiszu kampanii wyborczej przed drugą turą w Tarnowie jest wniosek do sądu o unieważnienie wyników z pierwszej tury. Protest w sprawie ważności wyborów na prezydenta miasta oraz do Rady Miejskiej złożył kandydat Koalicji Tarnowskiej Przyjazny Tarnów i Konfederacja Mirosław Poświatowski, który nie zdobył mandatu radnego. Skarżący wyniki powołuje się na złamanie przepisów kodeksu wyborczego przez kandydata na prezydenta Tarnowa Jakuba Kwaśnego. Ten kandydował do Rady Miejskiej ze swojego komitetu, a w wyborach na prezydenta jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

Małgorzata Wassermann zaapelowała o udział w II turze wyborów w Krakowie. Odradza głosowanie na Gibałę

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann zaapelowała w piątek o udział w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa. Równocześnie poinformowała, że nie mogłaby poprzeć Łukasza Gibały, który według niej "w sposób haniebny" manifestował wielokrotnie pogardę dla ludzi mających prawicowe poglądy.

Co się stanie jeśli obydwaj kandydaci otrzymają taką samą liczbę głosów? Historia zna takie przypadki

Rzut monetą, starszeństwo czy może partyjka pokera? Co rozstrzyga, jeśli w wyborach prezydenckich obydwaj kandydaci otrzymają taką samą liczbę głosów? Z matematycznego punktu widzenia jest to prawdopodobne, a historia zna takie przypadki.

Jacek Majchrowski: Kampania w Krakowie nie jest przyjemna. Ona się przekształciła w kampanię polityczną, która nie powinna mieć miejsca

- Ta kampania wyborcza nie jest specjalnie przyjemna - przyznał na antenie Radia Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Druga tura wyborów w najbliższą niedzielę. W Krakowie zmierzą się w niej Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała. "Kampania samorządowa powinna być merytoryczna, przekształciła się w typowo polityczną, która w przypadku tych wyborów nie powinna mieć miejsca" - mówił prezydent Majchrowski w porannej rozmowie Radia Kraków. Jak ocenia, jego następca zmierzy się między innymi z projektem Nowego Miasta. Zdaniem ustępującego prezydenta Krakowa, nie ma potrzeby budowy w mieście metra. "Dawałem Krakowowi stabilizację, nie należałem do żadnego z walczących plemion" - ocenił Jacek Majchrowski.

Konrad Berkowicz oficjalnie poparł Łukasza Gibałę

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz - kandydat na prezydenta Krakowa, który odpadł w I turze - oficjalnie poparł Łukasza Gibałę. Jak przyznał w internetowym oświadczeniu, nie jest to kandydat z jednej bajki, ale trzeba wybrać mniejsze zło i nie można dać pełni władzy w Krakowie Platformie Obywatelskiej.

W niedzielę w 748 miejscach II tura wyborów, głosowanie na prezydenta w 9 miastach wojewódzkich

W niedzielę w 748 miejscach odbędzie się druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. O fotel prezydenta walczyć będą kandydaci m.in. w 9 miastach wojewódzkich: w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię