Radio Kraków

Wszystkich Świętych 2023

Stary Cmentarz w Nowym Sączu gotowy na dzień Wszystkich Świętych

Jak co roku, najstarszą w mieście nekropolię wysprzątali aktywiści, członkowie stowarzyszeń i sądeckie rodziny, dla których ważna jest pamięć o przodkach i historii miasta. - To ślad dawnych mieszkańców, którzy tworzyli to miasto - mówi Agnieszka Filipek z fundacji "Euro Wiatr ze Wschodu".

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie zachęca do korzystania ze zniczodzielni

To specjalne urządzenia, w których można pozostawić używane wcześniej znicze. W tym roku stanęły na kolejnych krakowskich cmentarzach.

Na zakopiańskich cmentarzach kwesta na rzecz ratowania nagrobków

Jak co roku 1 listopada na obu nekropoliach w stolicy Tatr zbierane będą pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków. Głównie chodzi o grobowce na zabytkowym Pęksowym Brzyzku, które w większości wykonane z drewna wymagają systematycznej konserwacji i naprawy.

Gmina Chełmek uruchomi dodatkowy bus dojeżdżający do cmentarza

W dniach 30 i 31 października oraz 2 i 3 listopada gmina Chełmek uruchomi dodatkowy bus, który będzie jeździł po terenie Chełmka, umożliwiając dojazd do cmentarza. Codziennie odbędą się dwa kursy: o godzinie 9.30 i 11. Godziny odjazdu z poszczególnych przystanków w mieście są zamieszczone na stronie internetowej gminy — chelmek.pl.

Zmiana organizacji ruchu przy oświęcimskich cmentarzach w związku z dniem Wszystkich Świętych

Od soboty 28 października do 1 listopada zmieni się organizacja ruchu przy oświęcimskich cmentarzach. W rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

PKP Intercity: w okresie Wszystkich Świętych będzie więcej miejsc w pociągach

W okresie Wszystkich Świętych PKP Intercity wzmocni dodatkowymi wagonami pociągi cieszące się dużym zainteresowaniem podróżnych - przekazał w piątek kolejowy przewoźnik. Dodatkowe wagony będą w pociągach m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta Wrocławia, Poznania.

Od dziś w Tarnowie cmentarze będą otwarte całodobowo

To ułatwienie nie tylko dla mieszkańców, odwiedzających groby najbliższych, ale też dla turystów - tłumaczy dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy - Maria Wójcik.

Mieszkańcy Trzebini nie wejdą na połowę cmentarza na osiedlu Gaj we Wszystkich Świętych

W najbliższych dniach wiele osób w całym kraju będzie odwiedzać cmentarze i porządkować groby swoich bliskich przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Porządki i modlitwy przy grobach nie są dane jednak mieszkańcom Trzebini, którzy mają bliskich pochowanych na cmentarzu na osiedlu Gaj. Połowa nekropoli jest zamknięta. Zakaz wstępu na zagrożoną zapadliskami część będzie obowiązywał również 1 listopada. Ludzie nie mogą się z tym pogodzić.

W okresie Wszystkich Świętych na drogi wyjedzie więcej policyjnych patroli

W okresie Wszystkich Świętych na drogi w całym kraju wyjedzie więcej policyjnych patroli; funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia będące głównymi przyczynami wypadków, w tym na przekraczanie prędkości - przekazał PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Na tydzień przed dniem Wszystkich Świętych rośnie ruch przy największych cmentarzach

Ceny zniczy i wiązanek są tak zróżnicowane, że kupujący muszą szukać okazji. Gdyby podobne zakupy zrobili pod wpływem, impulsu na innym stoisku wydaliby nawet dwa razy więcej:

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię