Radio Kraków

Wesoła. Tereny przy ul. Kopernika

Miasto opublikowało raport z konsultacji dotyczących Wesołej

  • date_range 2021-04-16
Krakowska "Wesoła" powinna być miejscem spotkań dla mieszkańców w różnym wieku, działalności artystów i rzemieślników, miejscem z mnóstwem zieleni i rozwiązaniami ekologicznymi – wynika z konsultacji społecznych w sprawie przyszłości tego terenu.

Nowy pomysł na kościół przy ulicy Kopernika

  • date_range 2021-01-13
Kraków ma nowy pomysł na to, co zrobić z kościołem przy ulicy Kopernika. Chce organizować tam koncerty muzyki poważnej.

W Krakowie ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Wesołej

  • date_range 2020-11-26
Zielona Wesoła - pod takim hasłem ruszają społeczne konsultacje odnośnie zagospodarowania terenu w rejonie ulicy Kopernika w Krakowie. Ze względu na pandemię koronawirusa konsultacje odbywają się przez internet i podzielone są na dwa etapy.

Konsultacje w sprawie planu miejscowego dla Wesołej w Krakowie jednak w wakacje

  • date_range 2020-07-17
Kraków robi kolejny krok w sprawie zagospodarowania terenów Wesołej. Po inwentaryzacji terenu rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie planu miejscowego dla tego obszaru miasta. Dokument ma zabezpieczyć teren przed niekontrolowanymi inwestycjami. Uwagi można nadsyłać do połowy sierpnia. Część zainteresowanych jest zdziwionych tym, że termin tak ważnych konsultacji wyznaczono w wakacje.

Konsultacje społeczne w sprawie Wesołej dopiero we wrześniu

  • date_range 2020-05-30
Będą konsultacje społeczne dotyczące terenów Wesołej - ale dopiero we wrześniu. Chodzi o tereny pomiędzy ulicami Kopernika a Grzegórzecką w centrum Krakowa. Niedawno z części budynków wyprowadził się do nowej siedziby Szpital Uniwersytecki, a miasto odkupiło teren. Wiadomo już na pewno, że w trzech budynkach znajdzie się główna siedziba Biblioteki Kraków.

W budynkach przy "Wesołej" m.in. Biblioteka Kraków

  • date_range 2020-05-20
Biblioteka Kraków będzie jedną z miejskich instytucji, która wprowadzi się do budynków opuszczonych przez Szpital Uniwersytecki przy ul. Kopernika na terenie tzw. Wesołej - podał w środę Urząd Miasta.

Kolejne organizacje pozarządowe wnioskują o konsultacje ws. zagospodarowania Wesołej

  • date_range 2020-01-22
Kolejne organizacje pozarządowe podpisują wniosek o konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów Wesołej. Po tym jak krakowscy radni dwa tygodnie temu odrzucili projekt uchwały w tej sprawie, aktywiści postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Po raz pierwszy skorzystali z prawa do zawnioskowania do prezydenta miasta o zorganizowanie konsultacji społecznych, które daje im uchwała.

Władze Krakowa chcą przeznaczyć budynki na "Wesołej" pod usługi

  • date_range 2019-12-10
Funkcje usługowe, w tym publiczne i tylko w niewielkim stopniu mieszkaniowe – na takie cele władze Krakowa chcą wykorzystać budynki przejmowane od Szpitala Uniwersyteckiego na terenie tzw. Wesołej. Przeznaczenie konkretnych obiektów nie jest jeszcze przesądzone – mówi wiceprezydent Jerzy Muzyk.

Jak kupiony fragment Wesołej wpłynie na koncepcję planu dla całego obszaru?

  • date_range 2019-11-14
Do 15 listopada można składać postulaty do koncepcji planu miejscowego "Wesoła-rejon ul. Kopernika". Plan obejmie 50 ha, w tym 9 ha terenu zakupionego ostatnio przez władze Krakowa. Rozmawialiśmy o tym z krakowskimi radnymi: Łukaszem Maśloną (Kraków Dla Mieszkańców), Michałem Drewnickim (PiS) i Łukaszem Wantuchem (Przyjazny Kraków).

Miasto kupiło tereny Szpitala Uniwersyteckiego za ponad 283 mln zł

  • date_range 2019-11-08
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał w piątek ostateczną umowę, zgodnie z którą miasto wykupiło teren i budynki w centrum miasta opuszczane przez Szpital Uniwersytecki na tzw. Wesołej. Miasto zapłaci za nieruchomości prawie 283,2 mln zł, rozłożone na 10 rat do 2028 r. Jak wyjaśnił w piątek Majchrowski, podpisanie umowy ostatecznej stało się możliwe, bo z prawa pierwokupu nie skorzystał Krajowy Zasób Nieruchomości.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię