We wrześniu ma ruszyć Apteka Designu, czyli takie mocno kreatywne miejsce, w którym będą funkcjonowali dizajnerzy, tam będą też swoje miejsce mieli studenci Akademii Sztuk Pięknych, którzy narzekają, że mają mało przestrzeni, żeby pracować. Tam także powinno się znaleźć miejsce dla Kliniki Zabawek. Powoli powstaje klaster kultury i muzyki, co nas bardzo cieszy     
- mówi Iwona Sitnik Kornecka.
Apteka Designu ma być administrowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. 
Radni miejscy narzekają jednak, że władze miasta teren Wesołej traktują po macoszemu. Minęło bowiem 4 lata od momentu, kiedy samorząd kupił ten teren za blisko 300 milionów złotych. - Od tego czasu niewiele się tam dzieje – mówi radny Grzegorz Stawowy z Platformy Obywatelskiej
Coraz więcej budynków jest zagospodarowywanych przez urzędników, przez kolejne instytucje miejskie. Mało jest wydarzeń, które mają ściągać mieszkańców, bo no trudno mówić, że Biblioteka Kraków będzie tym impulsem rozwojowym dla  tej okolicy. Wycofały się spółki medyczne, mieliśmy mieć gastronomię, która po 9 miesiącach oczekiwania na konserwatora zabytków, na uzgodnienia w tej chwili rozpoczęła dopiero inwestycje. Jest szansa, że na wakacje przyszłego roku będzie to uruchomione. Wygląda na to, że przez następny rok wiele się tam nie wydarzy.  
Podobnego zdania jest także radny PiS Michał Drewnicki:
Do dzisiaj mieszkańcy Krakowa czy też my  jako radni nie znamy całościowego programu zagospodarowania tego obszaru. Pamiętamy, że tam były bardzo huczne zapowiedzi stworzenia takiego nowego centrum miasta, miejsca spotkań dla ludzi. Tymczasem mamy pojedyncze działania troszeczkę szarpane. Ja się mimo wszystko cieszę, że tam coś się zaczyna dziać, ale w moim odczuciu głównym problemem jest to, że prezydent nie przekazuje tam pieniędzy. 
Słowa radnego Michała Drewnickiego potwierdza Iwona Sitnik Kornecka. Z powodu braku pieniędzy na efekt finalny Wesołej będziemy musieli jeszcze poczekać kilka lat: 
Z finansami jest trudno. Przyznajemy to, dlatego miasto zrezygnowało z ogłoszenia międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego na zagospodarowanie tych przestrzeni wspólnych Wesołej. Chcielibyśmy, żeby te efekty prac były szybsze, natomiast 10 lat to może być taki okres, kiedy będzie można widzieć mocne zmiany na Wesołej.
Zapadła też decyzja co do kościoła na Wesołej wraz z budynkami poszpitalnymi. Miasto w przyszłości chce tam stworzyć Europejskie Centrum Muzyki Sakralnej.