Radio Kraków

ustawa antysmogowa

Małopolska nie jest już jednym z liderów wymiany kopciuchów

W naszym regionie spadła miesięczna liczba wniosków o dotacje z programu Czyste Powietrze. Krakowski Alarm Smogowy jednoznacznie wskazuje winnego: to sejmik województwa, który wprowadził zmiany w uchwale antysmogowej. Gdzie obecnie wymiana kopciuchów idzie szybciej?

Oświęcim: program dopłat dla mieszkańców, którzy wymienią piec węglowy

  • date_range 2019-03-26
Oświęcim przygotował program dopłat dla mieszkańców, którzy wymienią piec węglowy na ogrzewanie ekologiczne. W środę sprawą zajmą się miejscy radni. Dofinansowanie - w przypadku przejścia na ogrzewanie gazowe - może wynieść do siedmiu tysięcy złotych.

Czyste powietrze: smog w Krakowie to również wina gmin ościennych

  • date_range 2017-10-30
Ponad piętnaście procent szkodliwych pyłów, które unoszą się w powietrzu i tworzą smog w Krakowie, to wina gmin sąsiednich. Tak wynika z badań przeprowadzanych przez Krakowski Alarm Smogowy.

Czyste powietrze dla Krakowa - Radio Kraków rusza z kolejną akcją antysmogową

  • date_range 2017-10-23
Tym razem skupimy się na Krakowie, gdzie od września 2019 roku będzie zakaz palenia węglem. Już teraz w mieście nie można palić niskiej jakości paliwem.

Ceny węgla rosną, a to dopiero początek sezonu grzewczego

  • date_range 2017-10-02
Sezon grzewczy dopiero się zaczyna, a ceny węgla w Małopolsce już teraz są o ponad 100 złotych wyższe, niż w ubiegłym roku. Dziś za tonę grubszego węgla w krakowskich składach trzeba zapłacić około 900 złotych. Niewykluczone, że ta stawka będzie nadal wzrastać.

Rusza kampania "Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa"

  • date_range 2017-09-28
Pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” pod Wawelem rozpoczyna się dziś kampania informacyjna, która ma skłonić mieszkańców do wymiany pieców węglowych i przypomnieć im, że od 1 września 2019 r. w mieście wprowadzony będzie całkowity zakaz używania węgla do ogrzewania. Na Rynku Głównym stanęły już ogromne kostki z informacjami dla mieszkańców m.in. o tym, że wciąż mogą składać wnioski o dotację na wymianę pieców. Będą też bilbordy, plakaty. Oklejony zostanie jeden tramwaj i osiem autobusów.

Mała liczba wniosków o wymianę pieca w Krakowie

  • date_range 2017-09-04
Wg najnowszych danych do Urzędu Miasta Krakowa w tym roku wpłynęło zaledwie 900 wniosków o wymianę pieca węglowego, dodatkowo w czasie weryfikacji odrzuconych zostanie od 10 do 20 procent złożonych podań. Dla porównania - w zeszłym roku było ich prawie siedem i pół tysiąca.

Ryszard Petru: apelujemy do rządu o raport z tego, co robi ws. smogu

  • date_range 2017-01-20
Kolejni politycy przypomnieli sobie o problemie smogu. Nowoczesna złożyła poprawkę do budżetu państwa na 100 milionów złotych na przygotowanie pilotażowego programu wymiany pieców węglowych dla Małopolski i Śląska. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej pod Wzgórzem Wawelskim, przewodniczący partii - Ryszard Petru podkreślał, że do tej pory program smogu był bagatelizowany przez kolejne rządy.

W Krakowie zlikwidowano w 2016 roku 4,2 tys. pieców i kotłów węglowych

  • date_range 2017-01-13
4 tys. 200 pieców i kotłów węglowych zlikwidowali mieszkańcy Krakowa w zeszłym roku, dzięki 63 mln zł udzielonym w formie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji - poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Miasta. Przyznano także 770 dotacji (16,5 mln zł) na wymianę pieców, które będą likwidowane w tym roku.

WSA w Krakowie oddalił skargi ws. uchwały antysmogowej. Regulacje są zgodne z ustawą

  • date_range 2016-09-27
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargi ws. uchwały antysmogowej. Uznał skargi mieszkańców i przedsiębiorców za bezzasadne. Regulacje są zgodne z ustawą. Trzy skargi na uchwałę złożyli mieszkańcy Krakowa. Jedna jest autorstwa przedsiębiorców, którzy chcą dalej sprzedawać swoje urządzenia.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię