Radio Kraków

Trzeci most na Dunajcu w Nowym Sączu

Kolejny krok w stronę budowy trzeciego mostu na Dunajcu

Jest ostateczna decyzja środowiskowa dla budowy nowego połączenia drogowego Nowego i Starego Sącza wraz z trzecim mostem na Dunajcu w Nowym Sączu. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpatrzyła odwołania i utrzymała część dokumentacji, jaką wydano dwa lata temu.

Nowy Sącz: wydano decyzję środowiskową dla budowy trzeciego mostu na Dunajcu

  • date_range 2020-11-27
Została wydana decyzja środowiskowa dla budowy trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu (woj. małopolskie) wraz z nową trasą łączącą drogę krajową nr 87 z drogą wojewódzką nr 969. Inwestycja ma powstać w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

Ludomir Handzel: "Będę bronił interesów sądeczan. Interesem jest odkorkowanie ulicy Węgierskiej"

  • date_range 2019-11-04
- Jedna osoba nie może torpedować przedsięwzięcia ważnego dla całego Nowego Sącza - tak spór z prezesem firmy Fakro komentował na antenie Radia Kraków prezydent miasta Ludomir Handzel. Chodzi o lokalizację trzeciego mostu na Dunajcu. Prezes Fakro twierdzi, że przez proponowany przez samorząd przebieg nowej drogi Nowy Sącz straci cenne tereny pod inwestycje. Ludomir Handzel odpowiada, że Ryszard Florek, lobbując inny wariant drogi zamierza zapewnić sobie dojazd do własnych działek. Ratusz na ulotkach i plakatach oskarża prezesa Fakro, że straci przez niego 150 milionów złotych na inwestycję. Przedsiębiorca skierował sprawę do sądu. "Będę bronił interesów mieszkańców" - mówił prezydent Handzel w porannej rozmowie Radia Kraków.

Ryszard Florek, prezes firmy Fakro pozwał do sądu prezydenta Nowego Sącza

  • date_range 2019-10-29
Ryszard Florek, prezes firmy Fakro pozwał do sądu Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza. Pozew dotyczy naruszenia dóbr osobistych właściciela jednej z największych sądeckich firm.

Marszałek Małopolski odwołał okrągły stół ws. lokalizacji trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu

  • date_range 2019-10-29
Spotkanie miało się odbyć we wtorek w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. ​Na swojej oficjalnej stronie Witold Kozłowski napisał, że powodem decyzji są narastające w tej sprawie negatywne emocje i mało eleganckie metody lobbowania na rzecz konkretnego wariantu przebiegu trasy i mostu.

Marszałek Małopolski zażegna konflikt prezydenta Nowego Sącza i prezesa Fakro?

  • date_range 2019-10-23
Marszałek Małopolski Witold Kozłowski proponuje mediacje w sporze o lokalizację trzeciego mostu na Dunajcu. Spierają się o nią prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i prezes firmy Fakro Ryszard Florek. Włodarz miasta zarzuca przedsiębiorcy, że próbuje forsować wariant najkorzystniejszy dla siebie. Ten tłumaczy z kolei, że propozycja miasta nie rozwiąże problemów komunikacyjnych na ulicy Węgierskiej. Mało tego, będzie przeszkodą do rozwoju przyszłych inwestycji kolejowych.

Prezes Fakro grozi sądem prezydentowi Nowego Sącza

  • date_range 2019-10-22
Prezes i właściciel Fakro Ryszard Florek i działająca przy firmie fundacja Pomyśl o Przyszłości grożą prezydentowi Nowego Sącza sądem. Chodzi o spór wokół lokalizacji nowego mostu na Dunajcu i dojazdu do przeprawy. Miasto i Ryszard Florek forsują dwie różniące się koncepcje. Na jednym z briefingów prezydent Ludomir Handzel zarzucił prezesowi Florkowi, że wykorzystuje pozycję majętnego właściciela dużej firmy i polityczne kontakty, by wymusić korzystne dla swoich interesów rozwiązanie. W odpowiedzi Ryszard Florek i fundacja żądają od prezydenta przeprosin i „zaprzestania naruszania dóbr osobistych”.

Będzie trzeci most na Dunajcu w Nowym Sączu?

  • date_range 2019-08-26
Mniejsze korki w mieście oraz łatwiejszy wyjazd z centrum w kierunku Podhala i przejścia granicznego ze Słowacją w Piwnicznej. To tylko niektóre korzyści z budowy trzeciego mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju zapowiedział osobiście w Nowym Sączu, że rząd przekaże na przygotowanie projektu przeprawy ponad 3 mln złotych z programu „Mosty dla regionów”. Zapewnił również, że w przyszłości rząd wesprze finansowo, szacowaną na ponad 155 milionów złotych, budowę konstrukcji.

Kierowcy czekają na trzeci most na Dunajcu w Nowym Sączu. Coraz bliżej rozpoczęcia budowy

  • date_range 2018-07-05
Coraz bliżej budowy trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu. Dziś Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał umowę z wykonawcą koncepcji inwestycji, która ma pomóc w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych na Sądecczyźnie.

Trzeci most na Dunajcu rozwinie sieć połączeń komunikacyjnych na Sądecczyźnie?

  • date_range 2015-06-15
Tak długo oczekiwany drugi most przez Dunajec w Nowym Sączu jeszcze nie został otwarty, a już rodzi się plan budowy trzeciej przeprawy. Chodzi o zgłaszany wcześniej projekt budowy przedłużenia ul. Piramowicza z przejściem przez Dunajec na stronę gminy Chełmiec. Dziś są tam pola, ale Nowy Sącz i Chełmiec w końcu zaczęły rozmawiać, czego efektem porozumienie podpisane w sumie przez osiem sądeckich samorządów.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię