Radio Kraków

sytuacja na Ukrainie

27 krajów uzgodniło przekazanie pomocy wojskowej Ukrainie

27 państw, w tym Wielka Brytania, inne kraje europejskie i USA, zgodziło się przekazać Ukrainie więcej broni, środków medycznych i innej pomocy wojskowej, aby wspomóc ją w walce z rosyjską inwazją - podała w sobotę rano stacja Sky News.

W Medyce masa osób, nie tylko z Polski, czeka na uchodźców z Ukrainy

Masa osób, nie tylko z Polski, czeka w sobotę rano na przejściu granicznym w Medyce na Podkarpaciu na tych, którzy uciekają przed wojną z Ukrainy. Na samym przejściu widać głównie kobiety, które z małymi dziećmi na ręku szukają pomocy w naszym kraju.

Zełenski po rozmowie z Macronem: jedzie do nas broń

Jedzie do nas broń i sprzęt - napisał w sobotę rano na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

OECD rezygnuje z przyjęcia Rosji

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) rezygnuje z przyjęcia Rosji i zamknie swe biuro na Ukrainie - poinformowała w piątek ta międzynarodowa organizacja o profilu ekonomicznym skupiająca 38 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw.

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę

Operatorzy komórkowi obniżyli ceny połączeń z Polski na Ukrainę i oferują darmowe pakiety, aby zapewnić emigrantom z Ukrainy kontakt z bliskimi.

Morawiecki w liście do liderów UE: odciąć Rosję od SWIFT, zamknąć przestrzeń powietrzną dla Rosji

Odcięcie Rosji od systemu SWIFT, zamknięcie europejskiej przestrzeni powietrznej dla Rosji, zamrożenie i konfiskata majątków rosyjskich elit, odcięcie firm od rynków kapitałowych oraz odejście od kupowania paliw od Rosji - to sankcje, do nałożenia których ponownie wezwał w piątek premier Mateusz Morawiecki liderów UE.

Stoltenberg: celem Rosji jest Ukraina, ale też podważenie europejskiego ładu bezpieczeństwa

Celem Rosji jest nie tylko Ukraina, ale także podważenie europejskiego ładu w sferze bezpieczeństwa - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w piątek na konferencji prasowej w Brukseli po zakończeniu spotkania szefów państw i rządów Sojuszu.

Dary dla Lwowa "zablokowane" na granicy. Konieczna jest zmiana przepisów

  • date_range 2022-02-25
"Napotykamy na barierę na granicy, tymczasem potrzebna jest szybka reakcja" - mówią władze Krakowa. Mowa o transporcie darów od krakowian dla mieszkańców Lwowa.

Sądecczyzna ruszyła z pomocą Ukrainie

Wyznaczono już kilkanaście miejsc, gdzie można przynosić dary dla potrzebujących.

"No Putin, no war". Demonstracja na Rynku Głównym w Krakowie

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię