Radio Kraków

studia w Krakowie

Godziny rektorskie: w jaki sposób projekty kulturalne wpisują się w misję krakowskich uczelni?

Co w ich ofercie kulturalnej zmieniła pandemia Covid'19? O to zapytaliśmy gości kolejnego programu z cyklu "Godziny rektorskie". Wzięli w nim udział rektorzy Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Rolniczego oraz Politechniki Krakowskiej.

Godziny Rektorskie: W jaki sposób uczelnie kreują zainteresowanie sztuką?

Jakie znaczenie dla środowiska akademickiego będzie miało krakowskie Centrum Muzyki? W jaki sposób uczelnie kreują zainteresowanie sztuką? Na takie pytania odpowiedzieli goście kolejnego programu z cyklu "Godziny rektorskie". W dyskusji wzięli udział rektorzy Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego JP2.

Godziny rektorskie: Jakich nowych kompetencji wymagać będzie od nauczycieli szkoła przyszłości?

Co powinno się zmienić w procesie kształcenia pedagogów? O tym rozmawialiśmy w kolejnym programie z cyklu "Godziny rektorskie". W debacie Radia Kraków wzięli udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej, Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych. W środę 27 października o godz. 18.05. program realizowany był z Galerii Uniwersytetu Pedagogicznego przy ulicy Podbrzezie 3 na krakowskim Kazimierzu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki

W Dniu Edukacji Narodowej Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie rozpoczyna oficjalnie 76. rok akademicki. Pierwszy rok studiów I i II stopnia rozpocznie prawie 7,5 tysiąca osób.

Uniwersytet Pedagogiczny rozpoczyna współpracę z Urzędem Wojewódzkim w Krakowie

Władze obu instytucji podpisały dziś list intencyjny o współpracy. Zakłada ona możliwość odbywania praktyk studentów konkretnych kierunków

Będzie mniejszy tłok w autobusach. 139 ma kursować częściej

Będzie więcej autobusów numer 139 w Krakowie. To popularna linia z Nowej Huty do Miasteczka Studenckiego i Bronowic. Korzysta z niej mnóstwo studentów.

Dokąd zmierza Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie?

Czy rozgłos w mediach pomógł w rekordowej od lat na tej uczelni rekrutacji na nowy rok akademicki?

Kraków: nowy punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej

Od dziś dla pasażerów zostanie otwarty kolejny punkt sprzedaży biletów, przy dworcu autobusowym w Czyżynach - informuje krakowskie MPK. Punkt będzie czynny od 9-17.

Ruszył nabór na stypendium im. Wyspiańskiego dla zdolnej młodzieży

Młodzi "ścisłowcy" i humaniści, miłośnicy teatru, muzyki elektronicznej i przedsiębiorczości - wszyscy w wieku od 18 do 26 lat - od poniedziałku ubiegać się o stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. Nagrodą jest 12 tys. zł i wsparcie mentorskie.

W krakowskiej Akademii Muzycznej tablica upamiętniająca Pendereckiego

Tablicę upamiętniającą Krzysztofa Pendereckiego, który od stycznia tego roku jest patronem Akademii Muzycznej w Krakowie, odsłonięto w poniedziałek na budynku uczelni przy ul. św. Tomasza. "To wielka radość i honor dla społeczności Akademii" - mówił rektor uczelni prof. Wojciech Widłak.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię