Radio Kraków

sezon narciarski 2021/2022

Wciąż można jeździć na nartach w niektórych stacjach narciarskich w Małopolsce

Pomimo wiosennej aury wciąż można jeździć na nartach w niektórych stacjach narciarskich w górskich rejonach województwa małopolskiego. Możliwe jest także uprawianie narciarstwa biegowego na części szlaków w Beskidzie Wyspowym.

Dobra wiadomość dla narciarzy - znów otwarto stok w Małastowie

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w Małopolsce, stok narciarski w Małastowie znów został otwarty. Zamknięto go na początku stycznia, zaledwie po jednym dniu funkcjonowania. Powodem była odwilż.

Ruszają największe stacje narciarskie na Podhalu

Ruszają największe stacje narciarskie na Podhalu, na których narciarze będą mogli korzystać z jednego skipassu. Już w czwartek zacznie działać stacja narciarska w Czarnej Górze.

Na Sądecczyźnie ruszył sezon narciarski

Szusować można już na stacji Tylicz Master-Ski, która przez ostatnie dni nieprzerwanie naśnieżała stok. Termometr w Tyliczu pokazuje dziś -5 stopni. - Warunki do jazdy są wyśmienite - mówią narciarze i snowboardziści.

W Bukowinie już szusują

W Tatrach jest już sroga zima. W Bukowinie ruszył pierwszy wyciąg narciarski

Na Kasprowym Wierchu niemal jedenaście stopni mrozu i już ponad trzydzieści centymetrów śniegu. Warstwa śniegu przykrywa właściwie już wszystkie szlaki w Tatrach. Jest bardzo ślisko, bo pod świeżym śniegiem jest lód.

Na Podhalu rozpoczęło się już śnieżenie stoków

Start sezonu narciarskiego na Sądecczyźnie. Na początek w Tyliczu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w najbliższy czwartek będzie można poszusować na Sądecczyźnie na nartach. Do otwarcia sezonu już od kilkunastu dni szykuje się stacja Master Ski w Tyliczu.

Branża narciarska: wyciągi będą czynne w zbliżającym się sezonie

Po spotkaniu przedstawicieli branży narciarskiej ze stroną rządową i GIS są zapewnienia, że nie będzie rekomendacji do zamknięcia stoków narciarskich w zbliżającym się sezonie – powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne Sylwia Groszek.

Pierwsza stacja narciarska na Sądecczyźnie rozpoczęła naśnieżenie stoku

Armatki poszły w ruch. Pierwsza stacja narciarska na Sądecczyźnie rozpoczęła naśnieżenie stoku. Pozwoliły na to temperatury w Tyliczu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię