Radio Kraków

remont ul. Królowej Jadwigi

Remont ul. Królowej Jadwigi zakończony. Trwał 20 lat!

Lepiej późno niż później... nawet jeśli na zakończenie przebudowy całej ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie trzeba było czekać dwadzieścia lat. Drogowcy zakończyli prace budowlane na odcinku między ulicą Robla a Jesionową. Dziś na tę trasę wyjechały autobusy. Przy drodze znów zrobiło się głośno, ale tym razem już nie za sprawą koparek i buldożerów.

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi coraz bliżej finału

Ulica Królowej Jadwigi w Krakowie jest przebudowywana na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Termin zakończenia remontu jest wyznaczony na 31 maja.

Po 20 latach od rozpoczęcia remontu, przebudowa ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie wreszcie na finiszu

Droga ma być w pełni przejezdna za dwa i pół miesiąca. Między ulicami Robla a Jesionową wykonano już wszystkie prace podziemne. Położono nawet pierwsze chodniki:

Ul. Królowej Jadwigi: archeolodzy odnaleźli już osiem szkieletów

Na remontowanej ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie trwają prace archeologiczne w związku z odnalezieniem ludzkich szczątków. Do tej pory archeolodzy odnaleźli aż osiem szkieletów.

Na ulicy Królowej Jadwigi wstrzymano prace remontowe!

W czwartek ekipy prowadzące remont w rejonie skrzyżowania ulicy Królowej Jadwigi z ul. Ludmiły Korbutowej natknęły się na....ludzkie szczątki. Jak mówi Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Dróg Miasta Krakowa – od poniedziałku teren na skrzyżowaniu obu ulic przejmą archeolodzy.

Na remontowanym odcinku ul. Królowej Jadwigi znaleziono czaszki

Nietypowe znalezisko na ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie. Ekipy prowadzące remont ulicy natknęły się na....ludzką czaszkę. Ze wstępnych oględzin archeologicznych wynika, że może mieć ona około stu lat. Znaleziono też fragmenty kolejnej czaszki - znajdowały się na głębokości około trzech metrów - mówi podkomisarz Piotr Szpiech, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi mają wątpliwości co do przebiegu remontu jezdni

"Tak dla remontu, nie dla arogancji władzy" - mówią mieszkańcy ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie w związku z planowanym remontem, który ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Mieszkańcy i przedsiębiorcy obawiają się, że zostaną odcięci od dojazdu do domów i miejsc pracy.

13 września kolejne spotkanie w sprawie przebudowy ul. Królowej Jadwigi w Krakowie

Chodzi o odcinek od ul. Jesionowej do ul. Robla, który ma być remontowany od końca września aż do maja. Mieszkańcy będą mieli okazję zapytać przedstawicieli miasta o to, jak zmieni się organizacja ruchu na Królowej Jadwigi w czasie prac i podzielić się swoimi sugestiami.

We wrześniu szykują się kolejne utrudnienia na ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie

Zaplanowano remont odcinka pomiędzy ulicami 28 lipca 1943 a Robla. Urzędnicy nie podają dokładnej daty wejścia na plac budowy. Plany urzędników co do zamknięcia tego odcinka wzbudziły poruszenie przede wszystkim wśród przedsiębiorców, prowadzących na tym odcinku swoje punkty handlowe.

1 września spotkanie z mieszkańcami Krakowa w sprawie przebudowy ul. Królowej Jadwigi

W najbliższy czwartek 1 września - zaplanowano spotkanie z mieszkańcami Krakowa w sprawie przebudowy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do Robla. Spotkanie ma dotyczyć m.in. planowanych zmian w organizacji ruchu. Odbędzie się w Centrum Edukacji Agrarnej przy ul. Królowej Jadwigi.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię