Radio Kraków

Patronaty

LETNIE TANIE KINOBRANIE 15. wakacyjny festiwal filmowy

  • date_range 2021-07-27
W Kinie Pod Baranami trwa wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. 30 lipca, rozpoczyna się piąty tydzień festiwalu pod hasłem “Kino Europy”. W programie liczne i różnorodne produkcje europejskie, będące dowodem na niezwykłe filmowe bogactwo naszego kontynentu. Na ekranie m.in.: Annette Bening, Jude Law, Juliette Binoche, Rachel Weisz, Michael Caine i Anthony Hopkins.

78. Tour de Pologne UCI World Tour

  • date_range 2021-07-27
Tegoroczne zmagania w Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczną 9 sierpnia w Lublinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Fotografie Klaudyny Schubert w NCK

  • date_range 2021-07-26
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Klaudyny Schubert, który odbędzie się w niedzielę, 1. sierpnia o godzinie 18.00. Wystawa towarzysząca I Krakowskiemu Festiwalowi Tańca będzie czynna 1-31 sierpnia w plenerze, na rynku NCK – zrewitalizowanej przestrzeni za Nowohuckim Centrum Kultury, usytuowanej bezpośrednio przy Łąkach Nowohuckich

Muzyka Chopina i Pendereckiego na festiwalu EMANACJE

  • date_range 2021-07-26
Orkiestra Kameralna PRIMUZ 1. sierpnia o 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, podczas festiwalu EMANACJE, zaprezentuje dzieła stanowiące kanon „klasyki XX wieku” – muzykę Grażyny Bacewicz i Krzysztofa Pendereckiego oraz kompozycję napisaną specjalnie z myślą o zespole – „Fab Four” Wojciecha Lemańskiego. Repertuar festiwalowego koncertu przywołuje na myśl szeroko pojęte przełamywanie barier między tym, co tradycyjne, a nowoczesne; pomiędzy muzyką klasyczną, a wartościową muzyką rockową i jazzową.

Piknik Militarny – „Wadowickie spotkanie z historią”

  • date_range 2021-07-26
Urząd Miejski w Wadowicach serdecznie zaprasza na wyjątkowe, spektakularne wydarzenie. Spotkajmy się całymi rodzinami już 1. sierpnia od godziny 14:00 na Stadionie MKS Skawa Wadowice na Pikniku Militarnym – w programie niezliczona ilość atrakcji!

NH FEST 2021 // SZTUKI WIZUALNE

  • date_range 2021-07-26
Ważną sferę działań artystycznych w trakcie NH FEST zajmuje malarstwo i fotografia. Jeszcze do końca sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć egzotyczny i baśniowy Krym na fotografiach Ryszarda Kaczmarskiego. W czasie wakacji będą czynne w NCK również stałe galerie malarstwa - Jerzego Dudy-Gracza oraz Zdzisława Beksińskiego, ta druga zostanie wzbogacona dodatkowo o rysunki i fotografie artysty.

TEATR GROTESKA SPIESZY Z POMOCĄ!

Teatr Groteska przygotował nieocenione, wakacyjne wsparcie dla rodziców i dzieci. Szczególnie dla tych, którzy spędzają letnie miesiące w mieście.

TYNIECKIE RECITALE ORGANOWE XLVII

W niedzielne, sierpniowe popołudnia Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zapraszają na wyjątkowe koncerty odbywające się w ramach Tynieckich Recitali Organowych. Wnętrza niemal 1000-letniego opactwa wypełni muzyka klasyczna w wykonaniu najwybitniejszych polskich wirtuozów organów.

NH FEST // Scena letnia

Wszystkich tych, którzy tegoroczne wakacje będą spędzać w Krakowie i okolicach, zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury, które postanowiło powrócić do znanej marki jaką jest NH FEST.

25. MIĘDZYNARODOWA LETNIA AKADEMIA JAZZU

Od 25 lipca do 1 sierpnia młodzi ludzie z całej Polski oraz z różnych krajów przybywają do Krakowa, by wziąć udział w zajęciach pod okiem cenionych wykładowców.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię