Radio Kraków

Prawo

Urlop na żądanie i urlop bezpłatny

  • date_range 2020-09-06
Dodatkowe dni wolne od pracy, które można wykorzystać na opiekę nad dzieckiem i to zarówno dzieckiem małym, jak i takim, które ukończyło osiem lat. Urlop na żądanie i urlop bezpłatny - to temat rozmowy Marzeny Florkowskiej z radca prawnym Karolem Kuligiem. Gość wyjaśni także, czy można wziąć pół dnia urlopu.

Prawo autorskie - plagiat i autoplagiat

  • date_range 2019-10-27
Prawo autorskie dotyka pogranicza ścisłych przepisów i etyki. Dotyczy to nie tylko plagiatu, ale także autoplagiatu, który w niektórych krajach nie jest karalny.Pojawia się też coraz więcej nowych zjawisk, jak choćby pisanie książek, zwłaszcza biografii, na zamówienie innego autora i pod jego nazwiskiem,świadomie zrzekanie się praw autorskich. Rozmawiają mecenas Marcin Kałuża i Marzena Florkowska

Z prawem na ty: Dziecko samo w domu

  • date_range 2019-06-19
Dziś koniec roku szkolnego - swoboda dla uczniów, a dla rodziców - więcej zajęcia i pytanie, czy i kiedy można zostawić dziecko samo w domu. O tym rozmawiają radca prawny Mariusz Boruch i Marzena Florkowska

Urlop macierzyński, rodzicielski, tacierzyński, wychowawczy

  • date_range 2019-06-14
Urlop macierzyński, rodzicielski, tacierzyński, wychowawczy - czasem można się zagubić, co i komu przysługuje. Zatem porządkujemy. Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Świadczenia rodzinne

  • date_range 2019-06-14
Kilka słów o świadczeniach rodzinnych. Okazuje się, że dodatkowe dni wolne w pracy przysługują nam nie tylko na opiekę nad chorym dzieckiem, ale także chorym członkiem rodziny, jak również na opiekę nad zdrowym dzieckiem. Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Mamy chronione w pracy

  • date_range 2019-06-14
Czy można zwolnić z pracy kobietę w ciąży, a ta, która wraca po urlopie macierzyńskim, czy ma zagwarantowane zatrudnienie? Z radcą prawnym Robertem Kucharskim rozmawia Marzena Florkowska.

Rozwiązywanie konfliktów w rodzinie

  • date_range 2019-05-22
Zbliżający się Dzień Matki, Dziecka i Dzień Ojca to okazja, by porozmawiać o rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie. Z radcą prawnym Małgorzatą Roszkowską z Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie spotkała się Marzena Florkowska

Proces Jezusa

  • date_range 2019-04-17
W Wielkim Tygodniu przyjrzymy się procesowi Jezusa i zachowaniu Piłata. Z dr Pauliną Święcicką, adiunktem na Wydziale Prawa UJ, autorką książki poświęconej procesowi Jezusa, rozmawia Marzena Florkowska.

PIT tradycyjny czy elektroniczny?

  • date_range 2019-04-01
Czas pomyśleć o rozliczeniu PIT-ów. A może w tym roku już koniecznie o e-PICIE? Jak to zrobić, podpowiada radca prawny Justyna Zając-Wysocka i Marzena Florkowska.

Nauczanie indywidualne

  • date_range 2019-03-06
Ruszyły już zapisy do przedszkoli, a niebawem ósmoklasiści i uczniowie III klas gimnazjum będą wybierać szkołę średnią. Co jednak w sytuacji, gdy nasze dziecko jest chorowite lub zmaga się z jakąś niepełnosprawnością? O takich sytuacjach rozmawiają radca prawny Joanna Górak i Marzena Florkowska.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię