Radio Kraków

podwyżki opłat za śmieci

Wyższe stawki za odbiór śmieci w gminie Tarnów. Jest sposób, by płacić mniej

Od stycznia mieszkańcy gminy Tarnów muszą płacić więcej za odbiór odpadów komunalnych. Nowa stawka to 35 złotych od osoby. O 6 złotych mniej zapłacą ci, którzy mają kompostownik. Jednak aby z tej ulgi skorzystać, trzeba złożyć nową deklarację z oświadczeniem o posiadaniu własnego kompostownika i kompostowaniu odpadów. Nowe stawki trzeba już uwzględnić przy pierwszej opłacie za śmieci w tym roku.

Mieszkańcy Brzeska i okolic zapłacą więcej za śmieci

Stawka wzrośnie z 24 złotych od osoby za wywóz odpadów posegregowanych do 29 złotych.

Od nowego roku trzykrotnie wzrosną opłaty za odbiór śmieci od firm na terenie Nowego Sącza

Rada miasta przyjęła projekt uchwały o zmianie stawek przygotowany przez prezydenta. Po 1 stycznia za opróżnienie 120 litrowego pojemnika lub odbiór worka z odpadami tej samej pojemności przedsiębiorcy zapłacą w Nowym Sączu 24 zł. Dziś ta opłata wynosi nieco ponad 6 zł.

Będzie podwyżka cen za śmieci w gminie Tarnów

Teraz to już przesądzone. Od nowego roku wywóz śmieci dla mieszkańców Gminy Tarnów podrożeje z 29 złotych do 35 złotych od osoby. Jak przekonuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, opłata musiała wzrosnąć, bo mieszkańcy produkują dużo więcej odpadów.

Radny: podwyżka opłat za śmieci konieczna czy efekt niegospodarności?

Drastyczny wzrost opłat za odbiór śmieci od firm krytykują radni z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz. Wiceprzewodniczący rady Michał Kądziołka zarzuca prezydentowi, że podwyżka to próba przerzucenia na firmy kosztów złego zarządzania w miejskiej spółce.

Od stycznia w Nowym Sączu firmy mogą zapłacić trzy razy więcej za śmieci

Jeśli rada miasta wyrazi zgodę, to od 1 stycznia w Nowym Sączu trzykrotnie wzrosną rachunki za odbiór śmieci od firm. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował prezydent Ludomir Handzel.

Wizja podwyżek nauczy tarnowian segregacji śmieci?

Wizja ogromnej podwyżki opłat za śmieci spowodowała, że tarnowianie bardziej przykładają się do segregowania śmieci.

Nie będzie podwyżki opłat za wywóz śmieci w Tarnowie

  • date_range 2021-03-25
Urzędnicy od miesięcy przekonują, że kwota 24 zł jest zbyt niska, żeby pokryć koszty funkcjonowania systemu. Jak wyliczyli, żeby tak się stało, potrzebna jest kwota na poziomie 29 złotych. Podobna jak w okolicznych gminach. Za podwyżką zagłosował tylko jeden radny, 7 wstrzymało się od głosu, 17 było przeciwko, w tym Józef Gancarz z PiS.

Tarnów: Dziś decyzja w sprawie podwyżki opłat za wywóz śmieci

  • date_range 2021-03-25
Tarnowscy radni mają dzisiaj zdecydować, czy opłata za śmieci zdrożeje z 24 do 29 złotych od osoby za miesiąc. Miasto od dłuższego czasu przekonuje, że to jest realna wysokość opłaty, która pokryje koszty funkcjonowania systemu śmieciowego. Radni mieli głosować w tej sprawie już przed miesiącem, ale wtedy chcieli poczekać jeszcze na informacje o efektach działania urzędników, którzy poszukują osób uchylających się od płacenia za wywóz śmieci. Jak jednak przekonuje dyrektor wydziału Windykacji i Podatków tarnowskiego magistratu, Elżbieta Starzyk: to czasochłonny proces.

Tarnów: Podwyżki za wodę i ścieki są nieuniknione, nie powinny być jednak dotkliwe

  • date_range 2021-02-16
Mieszkańców Tarnowa, gminy Tarnów i Skrzyszowa czekają podwyżki opłat za wodę i ścieki. Jak jednak przekonuje prezes wodociągów, Tadeusz Rzepecki, nie będą to duże wzrosty, poza tym są rozłożone na 3 lata. W tym roku woda i ścieki mogą podrożeć o 30 gr za metr sześcienny, a przez dwa kolejne lata o 20 gr. Jak podkreśla prezes, podwyżki wynikają m.in. ze wzrostów cen energii w ostatnich latach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię