Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Lor - Panny młode

Zespół Lor reprezentuje głos młodego pokolenia, który buntuje się przeciwko normom społecznym, często nakładanych na młodych ludzi. Teksty ich piosenek odzwierciedlają problemy i wyzwania, z którymi borykają się młodzi - presję bycia idealnym, trudności w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, czy niepewność przyszłości. Utwory zespołu Lor mogą być dla wielu ludzi inspiracją i przypomnieniem, że młode pokolenie ma wiele do powiedzenia i warto słuchać ich głosu. Tytułowe „Panny Młode” pokazują, że dorastanie nie jest łatwe, a każdy z nas boryka się z własnymi problemami i wyzwaniami.

Skąd nazwa „Panny Młode”? Zespół Lor tworzą 4 młode dziewczęta - Paulina Sumera, Julia Skiba, Julia Błachuta i Jagoda Kudlińska, które chciały przekazać w swoim najnowszym albumie, że nie jest on jedynie zbiorem piosenek, ale także manifestem młodego pokolenia, chcącego zmieniać i kształtować świat -  na własnych zasadach.

Zespół Lor o albumie:

„"Panny Młode" to płyta w całości opowiadająca o naszej młodości. Zależało nam na tym, żeby pokazać okres wczesnych lat dorastania, jako to, czym faktycznie się dla nas okazały - próbą zidentyfikowania siebie w świecie i wejścia w nowe role społeczne, naprawianie relacji rodzinnych, utratę starych znajomości, nostalgią związaną z dzieciństwem. Muzycznie udało nam się sięgnąć do korzeni szeroko rozumianego folkloru i zrealizować nasze wczesne marzenia dotyczące kształtu naszej twórczości. Tekstowo rozprawiłyśmy się z licznymi tematami, które wiele razy przepracowałyśmy, rozmawiając ze sobą nawzajem w wąskim gronie. Jesteśmy otwarte na poszerzenie tej dyskusji i poznanie innych perspektyw, w odpowiedzi na ten materiał”.


Lista utworów:


1. Nikt
2. Przedwczoraj
3. Mło(dość)
4. Appaloosa
5. Bombenda
6. Romantyczność
7. Trafalgar Square
8. PAM PAM PAM
9. Helcia

Autor:
Tomasz Buszewski

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię