Radio Kraków

Małopolska bez smogu 2021

Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków?

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków zaczęła funkcjonować w lipcu br. I choć nie każdy jeszcze o niej słyszał, to na każdym właścicielu spoczywa obowiązek zgłoszenia do niej swojego domu lub mieszkania.

Ekodoradcy – ambasadorzy czystego powietrza w Małopolsce

Chcesz wymienić piec? Ocieplić dom? Albo zaoszczędzić na rachunkach? I nie wiesz jak się do tego zabrać? Skontaktuj się z ekodoradcą w swojej gminie, aby uzyskać szczegółowe informacje oraz porady dotyczące ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. Zgodnie z wymogami Programu Ochrony Powietrza, od września br. ekodoradca powinien działać już w każdej małopolskiej gminie.

Jak się oddycha w Nowym Targu?

Nowy Targ pozostaje liderem. Nawet kilkukrotne przekroczenia norm jakości powietrza to w stolicy Podhala niestety standard. W piątek 26 listopada stan jakości powietrza był średni lub zły. Mobilne płuca, które w ramach akcji "Małopolska bez smogu" postawiliśmy tam razem z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską, w dwa dni zmieniły kolor z białego na szary.

Jak się oddycha w Czarnym Dunajcu?

Rozpoczęliśmy drugi etap akcji "Małopolska bez smogu", którą organizuje Radio Kraków wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym oraz EkoMałopolską. Przenośne pyłomierze od środy badają jakość powietrza w Czarnym Dunajcu oraz w Nowym Targu.

Małopolska bez smogu 2021. Czarny Dunajec

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu?

Małopolska bez smogu 2021. Nowy Targ

Czas na kolejną, tegoroczną odsłonę akcji "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe tygodnie, wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską będziemy badać jakość powietrza w wybranych miejscowościach, a także edukować. Czym oddychają mieszkańcy Nowego Targu?

Czym oddychają mieszkańcy Mogilan i Czernichowa?

Podsumowanie pierwszego etapu akcji „Małopolska bez smogu”

Mieszkańcy Mogilan: źle oddycha się przez kiepskiej jakości kotły i palenie „byle czym”

Trwa akcja "Małopolska bez smogu" organizowana wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską. Aktualnie sprawdzamy jakość powietrza w Czernichowie i Mogilanach. Jak oddycha się w tej drugiej gminie i jak wygląda wymiana pieców?

Kiedy Małopolska zamierza uwolnić się od smogu?

Trwa akcja Małopolska Bez Smogu, którą jak co roku prowadzimy wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i Eko Małopolską. Dziś pytamy, ile zostało pieców do wymiany, kiedy Małopolska zamierza uwolnić się od smogu i przypominamy, z jakich programów można skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca. O tym wszystkim Maciej Skowronek rozmawiał z Piotrem Łyczko, wicedyrektorem departamentu środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

„Mobilne płuca” pokażą, czym oddychają mieszkańcy Czernichowa

Jakim powietrzem oddychają mieszkańcy podkrakowskiego Czernichowa? To sprawdzamy w ramach kolejnej odsłony akcji Małopolska bez smogu, którą Radio Kraków prowadzi wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym i EkoMałopolską. Do 23 listopada ustawiony w gminie pyłomierz będzie badał jakość powietrza, a model płuc pokaże, jakie zanieczyszczenia każdego dnia wdychają mieszkańcy.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię