Radio Kraków

Igrzyska Olimpijskie

Norwegia na czele Igrzysk. Polacy na końcu stawki

Norwegia zwyciężyła w klasyfikacji medalowej zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Reprezentanci tego kraju zdobyli 37 medali, w tym rekordową liczbę 16 złotych. Ponadto wywalczyli osiem srebrnych i 13 brązowych.

Awans był blisko. Polscy narciarze alpejscy w czołowej dziesiątce Igrzysk

Austria zdobyła złoty medal w rywalizacji drużyn mieszanych w alpejskim slalomie równoległym w ostatnim dniu igrzysk w Pekinie. Reprezentacja Polski uległa w 1/8 finału ekipie Norwegii i została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie ekipa Norwegii.

Skoczkowie wrócili z Pekinu

Polscy skoczkowie narciarscy, startujący w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, wrócili w środę późnym wieczorem do kraju. Dawid Kubacki, który jako jedyny z nich wywalczył medal - brązowy na normalnym obiekcie - przyznał, że "cała drużyna pokazała ducha walki".

Pozytywne wyniki testów polskich sportowców

Panczenistki Natalia Czerwonka i pochodząca z Zakopanego Magdalena Czyszczoń są wśród sześciu osób z reprezentacji Polski, które po dotarciu do wioski olimpijskiej w Pekinie otrzymały pozytywne wyniki testów na obecność Covid-19 - poinformował szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki.

Z Kasiny Wielkiej do Pekinu

Pochodząca z Kasiny Wielkiej Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany) studiuje i trenuje w Kolorado w USA. Jest dumna, że jest kolejną narciarką biegową z jej rodzinnej miejscowości, która wystartuje na igrzyskach.

Marius Lindvik najlepszy w Zakopanem. Na Igrzyska Olimpijskie jedzie Stefan Hula

Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła zajął 17. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Marius Lindvik, a na kolejnych pozycjach uplasowali się Niemiec Karl Geiger i Słoweniec Anze Lanisek.

Rozmowa z Aleksandrą Król

W piątek Aleksandra Król cieszyła się z największego sukcesu w karierze. Snowboardzistka pochodząca z Nowego Targu wygrała Puchar Świata w austriackim Simonhoehe. Polka nie miała sobie równych w slalomie gigancie równoległym. Kuba Niziński porozmawiał z Aleksandrą Król o sukcesie i celach na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie.