Obecnie na pięć latarń działa tam tylko jedna. Są też bardzo zaniedbane rabaty kwiatowe. Bardzo by nam zależało na tym, żeby to miejsce przywrócić do stanu, który był na początku po remoncie
- mówił radny osiedla Starówka, Filip Socha. Jak dodaje, zarówno on jak i inni radni osiedlowi apelowali już do urzędnikowi o remont skweru. Dwa miesiące temu prosili o naprawienie zniszczonych ławek.
Miejsce to jest zdaniem radnych szczególnie ważne, bo skwer jest bardzo często odwiedzany przez turystów. Przyciąga ich stojąca tam m.in. rzeźba Kataryniarza, tuż obok niego znajduje się także dom, w którym urodził się generał Józef Bem.
Targowiska Miejskie, które są odpowiedzialne za ten plac zapewniają, że prace na skwerze są w planach - mają się rozpocząć w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Przede wszystkim znajdująca się tam kostka zostanie wymieniona i wyczyszczona. Prace mają potrwać do końca maja.
Jacek Chrobak z Targowisk Miejskich dodaje, także ze ławki o naprawę których apelowali radni - także zostaną wyremontowane. Niestety no to potrzeba więcej czasu. Ławki w tym miejscu były już raz naprawiane.
Skwer ma zyskać także nowe oświetlenie, wszystkie znajdujące się tam lampy mają zostać wymienione na ledowe.