Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Łącznik A4 z tarnowskimi Mościcami - symboliczna łopata już wbita

Symbolicznie wbito pierwsze łopaty na budowie łącznika autostrady A4 z tarnowskimi Mościcami. Na wprost obecnego zjazdu z autostrady w Wierzchosławicach powstanie nowa droga oraz most na Dunajcu o długości ponad 800 metrów.

Fot. P. Topolski

Jak podkreślał marszałek Witold Kozłowski to obecnie największa i najdroższa inwestycja województwa małopolskiego, w sumie za ponad 150 milionów złotych. Większość tej kwoty to dofinansowanie unijne.
       Umowa podpisana z firmą z Czech zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w połowie 2023 roku. Niedawno przejęli plac budowy, dużo jest już przygotowane. Liczę, że nie będzie poślizgu - mówił marszałek Kozłowski. 
Z kolei przedstawiciel wykonawcy łącznika autostrady z tarnowskimi Mościcami Łukasz Szołucha przyznał, że to bardzo trudno zadanie. Tym bardziej, że jak podpisywał umowę, to nie było wiadomo, że nie będzie mógł korzystać z sąsiedniego mostu na Dunajcu, który został zamknięty. Właśnie trwa jego odbudowa
Posłuchaj rozmowy z Łukaszem Szołuchą
Firma Metrostav zapowiada jednak mobilizację i duży front robót od samego początku inwestycji.
Tematy:
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię