Nie chcieliśmy powtarzać przetargu, inaczej stracilibyśmy czas niezbędny do wykonania wszystkich prac, a jeżeli Igrzyska będą, to będą w czerwcu, lipcu 2023 roku. Niezależnie od Igrzysk Europejskich będzie to bardzo ciekawe miejsce, wszyscy lubimy wodę i atrakcje wodne. Głębokie baseny były bardzo niebezpieczne dla tych, którzy nie potrafią dobrze pływać. To, co w tej chwili będziemy wykonywać, to wypłycone miejsca do zabawy wodnej, oczywiście będzie też niecka do nauki pływania, ale w większości będą to atrakcje wodne


- wyjaśnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Park Wodny w Mościach ma kosztować ponad 34 miliony złotych z czego większość to dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała tarnowska firma MTM Budownictwo. Oprócz basenów w ramach Parku Wodnego ma powstać także boisko do sportów plażowych oraz miejsce, które w zimie będzie zadaszonym lodowiskiem, a w lecie boiskiem do piłki nożnej. Całość ma być gotowa do 12 maja 2023 roku.

Park Wodnej Rozrywki w Mościcach z dofinansowaniem z Polskiego Ładu

Poniedziałek, 2021.10.25


Za zmianami budżetowymi, pozwalającym podpisać umowę na budowę Parku Wodnego zagłosowało 13 tarnowskich radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Naszego Miasta Tarnów. Przeciwko było 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Ciesielczyk. Jak jednak podkreślali, są za uruchomieniem budowy Parku Wodnego, dofinansowanej z rządowego programu Polski Ład. Problemem było to, że w tym samym pakiecie zmian budżetowych głosowano za rozpoczęciem prac projektowych dla budowy nowego ronda przy ulicy Szujskiego w okolicy sadów, o którym dowiedzieli się dopiero przed sesją. Rondo ma powstać w partnerstwie z deweloperem, który będzie budował w okolicy osiedle. Zdaniem radnych PiS ta sprawa wymagała szczegółowej informacji i szerszej dyskusji dlatego chcieli przesunięcia głosowanie w tej konkretnej sprawie o 3 tygodnie.

Prezydent Roman Ciepiela przekonywał, że decyzja potrzebna jest już teraz, chociażby ze względu na to, żeby pokazać deweloperowi, że miasto jest otwarte na współpracę i nie zgodził się na rozłączenie spraw w głosowaniu. Dlatego, jak wyjaśniali radni PiS, zagłosowali przeciwko pakietowi zmian w budżecie.