Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

A4 w Brzesku: Kierowców czekają objazdy

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.02.04 10:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
Rusza remont ulicy Leśnej w Brzesku. Dzisiaj starostwo wyda pozwolenie na realizację inwestycji. We wtorek ma być ogłoszony przetarg na modrnizację drogi.


Ulica Leśna to w tej chwili jedyny zjazd z autostrady w Brzesku. Remont drogi odwlekał się od kilku lat. Wszystko z powodu odwołań mieszkańców okolicznych domów. Ci obawiali się wzmożonego ruchu na drodze, zwłaszcza, że Leśna jest wąską, wyasfaltowaną drogą, z niewielkim poboczem. Nieopodal znajduje się szkoła, do której droga wiedzie właśnie przez ul. Leśną. Jest tam przejście dla pieszych, ale bez sygnalizacji świetlnej. To jeden z argumentów, który wielokrotnie podnosili mieszkańcy ul. Leśnej, bojąc się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Zarzucali też starostwu, że remont nie zabezpieczy ich przed uciążliwościami. Protesty skutecznie zablokowały remont Leśnej na dwa lata. "W tym czasie odpowiedzieliśmy na zarzuty, przeprowadziliśmy dodatkowe badania i teraz już nic remontu nie zatrzyma" - przyznał w rozmowie z Radiem Kraków starosta brzeski Andrzej Potępa.

Brzesko bez zjazdu z autostrady - czytaj

Do końca lutego ma być wyłoniona firma, która zajmie się remontem leśnej. Prace miałby ruszyć na początku marca. Na czas trwania modernizacji ulica Leśna zostanie zamknięta dla kierowców zjeżdżających z autostrady, przynajmniej na dwa miesiące. Będą wyznaczone objazdy.

(Agnieszka Wrońska/ Bartek Maziarz/jg)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

862032

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię