Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dawid Kubacki o powodzie przerwania startów w zawodach Pucharu Świata

  • Radio Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2023.03.20 16:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.03.20 16:53 )
Dawid Kubacki wydał oświadczenie w sprawie przerwania startów w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Powodem jest poważny stan zdrowia jego żony.

Fot. Marek Lasyk

"Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych. Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał Kubacki w mediach społecznościowych. Jak dodał, do końca sezonu już nie wystąpi w zawodach.

Kubacki i jego żona Marta są małżeństwem od 4 lat. Mają dwie córki, młodsza urodziła się na początku roku.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji generalnej, jednak wszystko wskazuje na to, że spadnie w zestawieniu poza podium, bowiem trzeci Austriak Stefan Kraft traci do niego tylko 42 punkty, a czwarty Słoweniec Anze Lanisek 118. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Norweg Halvor Egner Granerud, który na trzy konkursy przed zakończeniem sezonu ma na swoim koncie 2058 punktów.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię