- A
- A
- A
Na południu Małopolski zrobiło się zimowo, lawinowa jedynka w Tatrach
Drugi dzień opadów śniegu na Podhalu. We wtorek spadło 10 centymetrów białego puchu, w środę również dosypie. W górach w związku z tym jest bardzo niebezpiecznie. W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.W Tatrach, na szczytach gór leży około 30 cm śniegu. Termometry na Kasprowym Wierchu wskazują minus 8 stopni Celsjusza. Warunki do uprawiania turystyki są złe. W górach cały czas pada śnieg. Szlaki w wyższych partiach Tatr są mocno oblodzone.
"Jest ślisko, wszystko się zsuwa. To nie jest związane z podłożem. Nawet jak jest warstwa 30-40 centymetrów to leży to na niezmrożonym, mokrym gruncie. Jak to jest stroma trawa to jest zagrożenie lawinowe" - mówi Marcin Józefowicz, ratownik TOPR.
IMGW zapowiada kolejne opady śniegu. W czwartek w rejonie Podhala i Krynicy spadnie nawet do 15 centymetrów białego puchu. Wysoko w Tatrach - nawet do 20 centymetrów.
Śnieg spadł również w Zakopanem, a także na południe od Rabki i Nowego Sącza. Zaskoczyło to wielu kierowców - jak informują nasi słuchacze: są trudności z przejazdem m.in. drogą powiatową między Mszaną Dolną a Zabrzeżem na granicy słowackiej. Cieżarówki nie są w stanie wyjechać pod górę na ośnieżonej nawierzchni.
Tymczasem, jak informują nasi sluchacze - na południu cały czas pada śnieg. Biało m.in. w Rdzawce, Nowym Targu i Zakopanem. Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. W wielu miejscach zalega błoto pośniegowe.
Drogowcy przekonują jednak, że wszystkie najważniejsze drogi krajowe są przejezdne. Mimo tego służby apelują do kierowców do ostrożność, szczególnie jeśli planują wyjazd wieczorem. W sporej części województwa dziś temperatura spadnie poniżej zera, na drogach mogą się tworzyć oblodzenia.
Uwaga kierowcy w Zakopanem pada śnieg a na drogach bardzo ślisko. @RadioKrakow pic.twitter.com/OJnd1G5q18— Przemek Bolechowski (@pbolechowski) 5 października 2016
Jak informuje sądecki reporter Radia Kraków, biało zrobiło się też w Krynicy:
@RadioKrakow W okolicach #KrynicaZdroj podobnie jak w #Zakopane zrobiło się biało. pic.twitter.com/p2ex1adGHz
— Bartosz Niemiec (@bartosz_niemiec) 5 października 2016
Z powodu intensywnych opadów problemy na drodze Zabrzeż - Mszana - tam ciężarówki nie mogą pokonać ośnieżonych podjazdów.
Wiadomość od słuchacza: Radia Kraków; Zima w Lubomierzu. Pozdrawiam, Piotr Text: Zima w Lubomierzu. Pozdrawiam, Piotr - @RadioKrakow pic.twitter.com/Nc3TTewJt5
— Marcin Koczyba (@MKoczyba) 5 października 2016
(RK/PAP/ko/jp)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
15:36
Po roku remontu Baszta Kowalska znów otwarta. Można zajrzeć do wnętrza sądeckiej historii
-
14:54
Otwarcie Baszty Kowalskiej w Nowym Sączu
-
14:43
Łapki, serca i korony. Dzieci ozdobiły nową kociarnię w tarnowskim Azylu
-
14:12
Śnieg w partiach szczytowych i śliskie szlaki. TPN apeluje o ostrożność
-
13:44
Artyści zbulwersowani wypowiedzią Sławomira Mentzena. "Zamknij mordę i do roboty"
-
13:23
"Byłem bardzo dumny"-Wojciech Fibak o meczu: Świątek - Linette
-
13:19
Wielki sukces Mai Chwalińskiej na French Open! Polka w 4. rundzie!
-
12:59
Polska turystka zginęła w Parku Narodowym Słowacki Raj
-
12:44
Rząd przyjął projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny
-
12:13
Poważny wypadek na Zakopiance w Gaju. Jedna osoba ranna
-
11:45
Marek Kondrat uhunorowany podczas 40. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
-
11:32
Radosław Fronc: Kraków kulinarną stolicą Polski
-
11:21
Prowadzi kwiaciarnię, teraz chce rządzić Krakowem. Konfederacja Korony Polskiej przedstawiła kandydata
-
11:12
Policja zatrzymała podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni
-
10:28
Wygrali eliminacje i jadą na mundial. Smoki Kraków chcą pokazać Polakom unihokej
-
10:10
Tak, jak ...kukułka, czyli o odmieńcach
-
09:52
Pościg za 19-latkiem w Krakowie. Dwoje policjantów rannych, jeden funkcjonariusz w stanie ciężkim
-
09:15
Droga do Morskiego Oka ponownie otwarta po remoncie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze