Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Atrakcyjne ferie dla dzieci z Małopolski Zachodniej

Ferie czas rozpocząć. Instytucje kultury, stowarzyszenia, organizacje i placówki sportowe przygotowały wiele interesujących propozycji dla dzieci na spędzenie wolnego czasu.

fot. Marek Mędela


W Oświęcimiu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie . Poza dobrą zabawą, dzieci mogą rozwijać swoje pasje. Są więc warsztaty plastyczne , na których można skompletować strój karnawałowy, filmowe, modelarskie i taneczne czy ferie w Królewskim mieście Oświęcimiu . Wiele zabawy i niezapomnianych wrażeń dostarczy spotkanie z mistrzem iluzji Łukaszem Podymskim w OCK . Sympatyczne postacie z doliny Muminków będą tematem przewodnim zajęć plastyczno-literackich drugiego tygodnia ferii w bibliotece . Nie zabraknie też zajęć sportowych. Łyżwiarzy i hokeistów zaprasza plenerowe lodowisko miejskie Biały Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 . Można też popływać na krytym basenie i pojeździć na łyżwach w hali lodowej. MOSiR zaplanował wyjazdy narciarskie m.in. do Białki Tatrzańskiej . Ruszył też projekt „Jeżdżę z głową” , który zakłada naukę jazdy na nartach dla dzieci klas III i IV. Ciekawie zapowiadają się hokejowe ferie, gdzie każdy chętny będzie mógł uczyć się jeździć na łyżwach. Prowadzone będą też gry i zabawy na lodzie z elementami hokeja.

Szczegółowe informacje na temat atrakcji zaplanowanych przez Oświęcimskie Centrum Kultury znajdziecie tutaj . Warto również zajrzeć na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej .

Atrakcje na ferie zimowe w Chrzanowie szykuje m.in. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji , ich hasło to "Karnawałowy zawrót głowy" . Działać będzie też kino "Sztuka", a zajęcia sportowe będą organizowane w hali przy ulicy Kusocińskiego. W Chrzanowie można czas spędzać też aktywnie. Działa lodowisko przy ulicy Wyszyńskiego (bilet normalny - 7 złotych, ulgowy - 5 złotych). Lodowisko jest oświetlone i otoczone trybunami. Działa również wypożyczalnia sprzętu ze 170 parami łyżew. Szczegółowe informacje tuta .

W Andrychowie ferie będą ekstremalne. Będą wycieczki do mini zoo , zimowy surwiwa l, i pokazy filmó w w Kinie Świadomego Widza. Zimowisko szykuje też ośrodek narciarski Czarny Groń w Rzykach . Tam można jeździć na nartach i ślizgać się na lodowisku. Więcej informacji na stronie andrychowskiego Urzędu Miejskiego .


Marek Mędela/ew
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię