Sukces Narodowego Starego Teatru. Spektakle "Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie" oraz "Nasze miasto" zostały entuzjastycznie przyjęte przez publicznośc i jury 52. Kaliskich Spotkań Teatralnch. Grand Prix Festiwalu w wysokości 20.000 zł otrzymał Zespoł Narodowego Starego Teatru za udział w przedstawieniu. Za rolę Robaka nagrodą aktorską uhonorowany został Roman Gancarczyk. Wyróżnienia aktorskie dla młodych aktorów otrzymali Justyna Wasilewska za rolę Myrtle Webb i Wiktor Loga-Skarczewski za rolę Simona Stimsona w przedstawieniu "Nasze miasto".
Kaliskie Spotkania Teatralne to jednen z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce. Wśród laureatów kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej znaleźli się dotychczas m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Mikołaj i Andrzej Grabowscy, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Zofia Kucówna, Tadeusz Łomnicki, Barbara Lauks i Bronisław Wrocławski, Jan Englert, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Andrzej Hudziak, Maja Ostaszewska, Iwona Bielska, Zbigniew Zapasiewicz, Witold Dębicki, Małgorzata Buczkowska i Ireneusz Czop.


Katarzyna Pelc