Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krakowskie zdjęcia na planie "Strefy nagości"

  • Kultura
  • date_range Wtorek, 2012.10.30 13:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:51 )
W Krakowie padł ostatni klaps do najnowszego filmu Urszuli Antoniak

Strefa Nagości
Urszula Antoniak, wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych festiwalach polska reżyserka mieszkająca w Holandii, zakończyła w Krakowie zdjęcia do swojego najnowszego filmu "Strefa nagości" - opowieści o dwóch nastoletnich dziewczynach, wzajemnej fascynacji i zauroczeniu.
"Strefa nagości" będzie filmem o uwodzeniu jako sztuce.

" Ten film to pojedynek szachowy, rozgrywany w warstwie emocjonalnej " – mówi reżyserka.


Urszula Antoniak to autorka wyjątkowego, kameralnego kina. Jej pierwszy film "Nic osobistego" (2009) zdobył m.in. deszcz nagród na festiwalu w Locarno i był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Następny film reżyserki i scenarzystki - "Code Blue" (2011) był pokazywany podczas festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs.

Autorem zdjęć do "Strefy nagości" jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych autorów zdjęć młodej generacji - Piotr Sobociński Jr. (nagrodzony już m.in. na festiwalu Camerimage i nominowany do Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej).
Piotr Sobociński Jr. kontynuuje rodzinną tradycję, i zarówno jak ojciec (autor zdjęć m.in. do Czerwonego Kieślowskiego), jak i dziadek ( autor zdjęć do filmów Wajdy, Polańskiego i Zanussiego), współpracuje z najlepszymi polskimi reżyserami, m.in. Wojciechem Smarzowskim (Róża).

" Po raz pierwszy pracuję w Polsce, z polskim producentem, polską ekipą i polskimi twórcami i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. To zupełnie inna wrażliwość. Piotr Sobociński ma ogromny talent, a on i jego ekipa są nieprawdopodobnie dobrze estetycznie i technicznie przygotowani, dzięki nim mogę realizować każdy pomysł, który przyjdzie mi do głowy. Bardzo chciałabym współpracować choć raz jeszcze z tą samą ekipą i Apple Film Production i nakręcić polski film w Polsce " – powiedziała Antoniak.

"Strefa nagości" to polsko-holenderska koprodukcja Apple Film Production i Topkapi Films. Obie firmy miały już okazję ze sobą współpracować – w tym roku wspólnie zrealizowały "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Dla Topkapi Films to już druga wspólna produkcja z Antoniak – to ta właśnie firma była producentem pokazywanego w Cannes "Code Blue".

Film powstaje w koprodukcji z Canal+ Polska przy wsparciu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej oraz artystycznego intendenta Holenderskiego Funduszu Filmowego.
Zdjęcia zostały zrealizowane w Holandii i Polsce: w Warszawie i Krakowie.
Film powstaje również we współpracy z Krakow Film Commission.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię