Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

„Świat czeka” - wystawa ku pamięci krakowskiego fotografa Jacka Bednarczyka

„Świat czeka” - to tytuł wystawy fotografii zmarłego fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej - Jacka Bednarczyka. Zorganizowali ją krakowscy fotoreporterzy. Wernisaż zaplanowano na Małym Rynku w Krakowie w przyszły wtorek.

Fot. Marek Lasyk

W archiwum Polskiej Agencji Prasowej zachowało się ponad sto tysięcy zdjęć Jacka Bednarczyka. Na wystawie będzie można obejrzeć 65 fotografii.

Jacek Bednarczyk był fotoreporterem agencyjnym przez 30 lat. Dokumentował najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, wizyty premierów, prezydentów i światowych przywódców, którzy odwiedzali Kraków. Miał okazję fotografować m.in. królową brytyjską - Elżbietę II i prezydenta USA Georga Busha. Robił zdjęcia m.in. podczas wręczenia literackiej Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej w Sztokholmie. 51 jego zdjęć trafiło do „Księgi Dziesięciolecia Polski Niepodległej”.

„Świat czeka” - to powiedzenie stało się znakiem rozpoznawczym Jacka Bednarczyka, który zmarł 1 września w wieku 59 lat. "Zawsze po jakimś wydarzeniu, po 15 minutach Jacek mówił organizatorom, że musi się oddalić i wysłać zdjęcia, bo przecież świat czeka" - wspomina inny krakowski fotograf Marek Lasyk. 

Mówi krakowski fotograf Marek Lasyk

Nie żyje Jacek Bednarczyk – wieloletni fotoreporter PAP

Czwartek, 2021.09.02

Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię