Charakterystyczne "żółte autobusy" Myślenice-Kraków z impetem weszły na rynek półtora roku temu, wypierając większość busów. Pasażerowie chwalili sobie komfort i nowoczesność. Teraz niespodziewanie PKS zawiesza usługę.

Zaskoczeni były nie tylko mieszkańcy, zdziwienia nie krył też burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka:

Zostaliśmy w miniony piątek zaskoczeni tą informacją od właściciela spółki, która jest na chwilę obecną jeszcze przewoźnikiem na linii Kraków - Myślenice, o jakimkolwiek zamiarze odstąpienia od świadczenia tej komunikacji, tej usługi dla naszych mieszkańców.

W komunikacie firmy Małopolski PKS, który został rozmieszczony na wszystkich przystankach autobusowych w mieście, czytamy, że powodem zawieszenia linii są kwestie ekonomiczne. Inaczej sprawę przedstawił dzisiaj po spotkaniu z prezesem MPKS burmistrz:

Jest dużo sprzeczności w relacjach właściciela " żółtych autobusów" do tego, co nawet dzisiaj zostało nam przedstawione. Są to pewne sprawy osobiste, zdrowotne. na chwile obecną musi zawiesić działalność.

Niestety mimo prób nie udało się nam dzisiaj potwierdzić tej informacji.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podczas dzisiejszej konferencji zapewnił, że rozmawiał już z innymi lokalnymi przewoźnikami, którzy wstępnie są gotowi na uruchomienie dodatkowych kursów do Krakowa. Włodarz miasta jest też po rozmowach z władzami Małopolski, które być może uruchomią dodatkowe kursy w ramach kolei małopolskich.