Memoriał dedykowany jest pracownikom krakowskiej oświaty – zarówno pedagogicznym, jak i niepedagogicznym – których łączy miłość do pływania. To sportowe spotkanie będzie nie tylko okazją do rywalizacji w duchu fair play, ale przede wszystkim do wspólnego uczczenia pamięci Człowieka, który całe swoje zawodowe życie poświęcił edukacji i sportowi. Zawody rozegrane zostaną w kategorii kobiet i mężczyzn w czterech stylach: klasycznym, grzbietowym, dowolnym i motylkowym, a zwieńczeniem wydarzenia będzie emocjonująca rywalizacja drużynowa – sztafeta. Zwycięska placówka zdobędzie prawo do eksponowania przechodniego trofeum przez 11 miesięcy, aż do kolejnej edycji.
O tych zawodach opowiemy w weekendowych programach Sport W Radiu Kraków