Członkowie grupy to właściciele szybkich sportowych samochodów. Na pikniku - według organizatorów - mieli prezentować swoje auta i edukować "jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po publicznych drogach, jednocześnie czerpiąc frajdę z jazdy tak nietuzinkowymi samochodami".

"Na wydarzeniu w najbliższą niedzielę 13 sierpnia br. nie jest przewidziany udział nieformalnej grupy użytkowników sportowych aut" - napisano w oświadczeniu gminy Czernichów.

Oświadczenie gminy Czernichów

Jak poinformował nas organizator Pikniku Rodzinnego „Pożegnanie Lata 2023” w Dąbrowie Szlacheckiej, Radny Rady Gminy Czernichów Marian Dudek, zaplanowanego pierwotnie na dzień 6 sierpnia i przełożonego na niedzielę 13 sierpnia, na wydarzeniu w najbliższą niedzielę 13 sierpnia br. nie jest przewidziany udział nieformalnej grupy użytkowników sportowych aut.

Grupa Need For Speed Cracow była obecna wcześniej na imprezach organizowanych przez organizację społeczną działającą w naszej gminie, które obejmowane były patronatami i były wspierane przez wiele osób, instytucji i podmiotów gospodarczych.

Gmina Czernichów zapewniała na wydarzeniu Pikniku Rodzinnego „Pożegnanie Lata 2023” w Dąbrowie Szlacheckiej – zaplanowanym na 6 sierpnia br. – pokrycie kosztów dmuchanych zamków dla dzieci (2 zamki i bramka z radarem), oprawę muzyczną didżeja oraz opłatę na rzecz ZAIKS.

W Radiostradzie o kontrowersyjnym pikniku w Czernichowie

Piątek, 2023.08.04