Arcybiskup Marek Jędraszewski za świętym Pawłem podkreślił, że gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara i bylibyśmy najbardziej nieszczęśliwymi z ludzi.

Ale jednak Chrystus Zmartwychwstał i na Chrystusie zwycięskim i zmartwychwstałym buduje się Kościół (…). Chrystusie, którego słowa, że jest drogą, prawdą i życiem, właśnie w świetle chrystusowego zmartwychwstania najbardziej głęboko i ostatecznie rozumiemy. I tej prawdy, że Chrystus jest drogą naszego życia, drogą poprzez śmierć do pełni życia - przeżycia tej prawdy dającej radość i nadzieję życzę wam z całego serca

- mówił hierarcha.

Metropolita krakowski apelował do wiernych, by budowali swoją codzienność na głębokiej wierze, że Chrystus żyje i zmartwychwstał.

On jest naszą nadzieją, daje nam moc w pokonywaniu wszystkich trudności i sprawia, że samo życie jawi się dla nas jako najwspanialszy Boży dar. Przeżywając te święta, umacniajmy się wszyscy razem w wierze, nadziei i miłości

- powiedział arcybiskup.

Niedziela Wielkanocna kończy Triduum Paschalne a rozpoczyna tzw. Oktawę Wielkanocną. Do przyszłej niedzieli Kościół katolicki świętuje Zmartwychwstanie Chrystusa. Uroczystości zamknie 7 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego.