Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kolejne remonty i olbrzymie korki na ulicach Krakowa

Z powodu prac prowadzonych na północy miasta i zamknięcia mostu na Rudawie, sznury samochodów na wszystkich głównych ulicach to już nie tylko obraz porannych i popołudniowych godzin szczytu. Kierowcy narzekają, a urzędnicy zapowiadają, że to nie koniec utrudnień wywołanych zaplanowanymi remontami.

fot: ZDMK

Kłopoty z płynnym przejazdem mają nie tylko jadący zwężoną ulicą Opolską, gdzie trwa budowa tramwaju na Górkę Narodową. Problemy zgłaszają również kierowcy jadący remontowaną aleją 29 listopada. Płynny ruch na północy uniemożliwia także trwający od kilku miesięcy remont ulicy Łokietka. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że drogowcy ułożyli już instalacje, ale okazało się, że nie można prowadzić prac przy kanalizacji bez zmiany organizacji ruchu samochodowego. Trwa uzgadnianie nowej organizacji ruchu, a kierowcy od kilku miesięcy muszą jeździć po dziurach i częściowo zerwanej nawierzchni.
Sporym utrudnieniem okazało się też zamknięcie na miesiąc przejazdu pod wiaduktem na ulicy Prądnickiej, gdzie kolejarze układają nowy asfalt. Jedyny objazd to właśnie wąska ulica Łokietka, gdzie drogę przecina dodatkowo przejazd kolejowy i ruchliwa ulica Wrocławska.

Zakorkowane są również Aleje Trzech Wieszczów, ulica Reymonta i Nawojki po tym jak z powodu prac konserwacyjnych zamknięto most na Rudawie.

To jednak nie koniec utrudnień, bo od poniedziałku trzeba będzie spodziewać się ich na Nowohuckiej w rejonie wjazdu na estakadę. Tam przez kolejnych 5 tygodni drogowcy będą pracowali przy poszerzaniu jezdni. Zmieni się organizacja ruchu, a to oznacza kolejne problemy z płynnym przejazdem.
Autor:
Joanna Orszulak

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię