Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jamnik i ja - para idealna! Wielki marsz czworonogów z Radiem Kraków przeszedł ulicami Krakowa

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2015.09.13 09:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:11 )
Miłośnicy jamników twierdzą, że to prastara rasa pochodząca z Egiptu. Wizerunki psów o długich tułowiach i krótkich łapach pojawiały się na ścianach świątyń. Archeolodzy znaleźli w świątyni Bescheb rysunek stworzenia przypominającego dzisiejszego jamnika. Tak czy siak, jamniki były i są obecne w przestrzeni miejskiej, zwłaszcza w niedzielę te niewielkie czworonogi zdominowały centrum Krakowa. Kilkaset osób wraz ze swoimi jamnikami i psami innych ras po raz 21. przeszło w Marszu Jamników Radia Kraków.

fot. ptj

Posłuchaj relacji z Marszu Jamników z Radiem Kraków
Marsz Jamników z Radiem Kraków/ fot. ptj

13:40 - Mimo że konkurencje już się zakończyły, a my rozdaliśmy statuetki, warto pozostać na Rynku Głównym i odwiedzić stoiska, przy których czekają na państwa pupili weterynarze, dietetycy, zoofizjoterapeuci, psi fryzjerzy, behawioryści. Na miejscu można też zaczipować swojego czworonoga. Stoiska otwarte są do godz. 16.00. A tak było dziś!  

13:25 - W naszym konkursie nie ma przegranych, kolejne miejsca zdobyli: drugie -  pani Joanna i jej suczka Palma, trzecie - pani Ewa i jej pies Scott, czwarte - pani Maja oraz jej pupil Tofi, piąte - Jasiek in jego jamnik Pazur. 

 

13:24 - Uwaga, uwaga: Mamy zwycięzcę 21. Marszu Jamników z Radiem Kraków - parę idealną stworzyli Wadim i jego jamnik, który wabi się Loki,  Lauereaci przyjechali ze Lwowa. Sędziowie dali uczestnikom komplet punktów w ostatniej konkurencji, sprawnościowej. Wadim wraz ze swoim jamnikiem zaśpiewali piosenkę. 

  

13:09 - Konkurencje są trudne a bitwa o tytuł pary idealnej zażarta, wszystkie chwyty dozwolone. Można skakać, tańczyć, aportować a nawet śpiewać, jeśli będzie trzeba...

  

Nasz laureat: Wadim z suczką Loki, podczas numeru ze śpiewaniem na scenie, fot. P. Sołtysik 

13:02 - W drugiej konkurencji trzeba było zjeść z jednej miski (właściciel i jego jamnik) spagetti z sosem - bo przecież razem smakuje lepiej. Druga konkurencja za nami!

13:00 Na parę idealną trzeba będzie jeszcze poczekać. Za nami konkurencja pod hasłem "Pokaż na co cię stać". Pięciu właścicieli i ich jamniki musiały zaprezentować wraz ze swoimi pupilami sztuczki i pokazać się z jak najlepszej strony, tak by to właśnie tę a nie inną parę wytypowała komisja.  

12:47 Oprócz gorących wydarzeń na scenie nie brakuje też jamników ustawiających się do stoisk, gdzie można zaczipować psa, zasięgnąć porad dietetyka zwierzęcego, weterynarza, zoofizjoterapeuty i rehabilitanta zwierzęcego. A zatem: właściciele czworonogów z pupilami przybywajcie i z atrakcji korzystajcie!  

 12:42 - Trudne zadanie dla behawiorystów, będą oceniać więź właścicieli i ich pupilów. Jamniki to psy myśliwskie, a choć odważne to też trudne we współżyciu.. 

12:38 - Mówi się, że właścieiel upodabnia się do swojego psa, ale czy pies nie upodabnia się też do właściciela? Trzy konkurencje sprawdzą podobieństwa duchowe i sprawnościowe pięciu wytypowanych par. Zapowiada się też spektakularna konkurencja jedzenia. Zagadką jest. czy właściciele będa jeść z psich misek, czy też czworonogi z talerzy...

12:36 - Będziemy promować zgranie, podobieństwo i ponadwerbalną relację - zapowiada prowadzący Grzegorz Bernasik, który będzie czuwał nad sprawiedliwą oceną konkurencji. Razem z nim imprezę prowadzi aktor, Adam Grzanka.

12:32 - Trzeba skoczyć przez obręcz - tak wygląda jedna z konkurencji, która się właśnie rozpoczyna. Propozycja Pawła Sołtysika, żeby obręcz podpalić, została odrzucona.. 

12:30 - Na tegoroczny Marsz Jamników z Radiem Kraków przyjechała nawet telewizja BBC!

12:25 - Na marsz nie wystarczy przybyć, trzeba się jeszcze odpowiednio ubrać...

12:22 - Na Rynku Głównym prawdziwa rewia jamniczej mody. Bawcie się z nami i przybywajcie!

 

12:20 Ten najsympatyczniejszy, najbardziej rozszczekany i z pewnością najdłuższy marsz w historii Krakowa powoli dociera na Rynek Główny!

12:10 Radio Kraków osobiście sprawdzi nie tylko umiejętności jamników, ale i wiedzę ich właścicieli. Na nasze pary idealne czekają nagrody. Grzegorz Bernasik przygotował trzy konkurencje. Czas zaczac się bać...

 

12:07 Już za kilkanaście minut jamniki dotrą na Rynek Główny, gdzie na scenie zacznie się prawdziwa zabawa. Wszystko już przygotowane na przybycie bohaterów dzisiejszego dnia.

 

12:02 - Strój królewski i kreacja z koroną Stańczyka - to tylko niektóre z finezyjnych przebrań czworonogów, które wyruszyły w barwnym pochodzie na Rynek Główny w Krakowie. Korowód liczy około 300 uczestników, do tego trzeba doliczyć tele samo czworonożnych podopiecznych. Marszowi przewodzi orkiestra! 

12:00 Marsz Jamników z Radiem Kraków wyruszył spod Barbakanu, skąd ulicą Floriańską przejdzie na Rynek Główny. Sygnałem rozpoczęcia kolorowego i rozszczekanego marszu był hejnał na Wieży Mariackiej. 


 

11:52 Na scenie pełne przygotowania do Marszu. Już za chwilę ruszy wielki kolorowy i głośny Marsz Jamników z Radiem Kraków!

13 września Radio Kraków zaprasza na Marsz Jamników

11:50 Nasz redakcyjny kolega i miłośnik zwierząt, Grzegorz Bernasik bardzo oszczędnie gospodaruje mikrofonem i nie pozwala się rozgadywać, bo mikrofon dziś należy do jamników i ich opiekunów.

 

11:45 - To będzie najdłuższy i najbardziej rozszczekany marsz w historii Krakowa! W samo południe krakowskimi uliczkami przejdzie 21. Marsz Jamników. Pod Barbakanem zebrały się już nie tylko jamniki, ale i psy innych ras. Już odliczamy minuty, kiedy w kolorowym pochodzie wspólnie ruszymy na Rynek Główny w Krakowie. Nasz redakcyjny kolega, Paweł Sołtysik rozgrzewa atmosferę i mobilizuje rozszczekane towarzystwo.

11:30 Tak wygląda nasza nagroda główna. Statuetkę prezentuje nasz radiowy kolega i specjalista od czworonogów, Grzegorz Bernasik

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię